tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

İş Hayatında Kullanabileceğiniz Ofis Saç Modelleri29 Mart 2022
2.325 kez görüntülendi
İş Hayatında Kullanabileceğiniz Ofis Saç Modelleri

İş hayatında saç stiliniz, oldukça önemlidir. Sizlerde çalışma hayatınızda kullanabileceğiniz ofis saç modelleri ile şık olabilirsiniz.

İş hayatınızda kullanabileceğiniz ofis saç modelleri, işinizi kolaylaştıracak ve size gün içerisinde sorun çıkarıp rahatsız etmeyecek türden olmalıdır. Tüm gün boyunca saçım bozulur endişesine girmeniz işinize odaklanmanızı da zorlaştırır. Ayrıca saç görünümünüz sizi daha profesyonel gösterir. Dağınık ya da özensiz saçlar iş hayatına uygun saçlar değildir. Profesyonel bir görünüm sizi daha özgüvenli yapar.

Ofis İçin Saç Modeli Seçerken Dikkat!

Öncelikle ofis için saç modeli seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Yüz tipinizi bilmeli ve saç modelinizi ona göre seçmelisiniz. Bu nedenle yüz tipinizi aşağıdaki tablodan kolayca anlayabilirsiniz.

Yüz tipinizi anladıktan sonra yapmanız gereken yüz tipinize gidecek saç modellerine göz atmaktır.

Hangi Yüz Tipine Hangi Ofis Saç Modeli Gider?

Her insanın yüzü imzası gibidir. Nasıl herkes aynı imzayı kullanamayacağına göre, her saç tipi de tüm yüz tiplerine gitmeyecektir. Gelelim yüz tipine göre saç modellerine.

Oval Yüz Tipi

Oval yüz tipi her saç modelinin gittiği nadir yüz şeklidir. En zorlu kesimleri bile kaldırabilir. Eğer oval yüz tipine sahipseniz şanslısınız!

Yuvarlak Yüz Tipi

Yuvarlak yüz tipinde, yüzünüzü daha uzun ve zayıf göstermek için omuzda katlı saç kesimlerini deneyebilirsiniz.

Kalp Yüz Tipi

Her yüz tipine gitmeyen kâküller tam size göre! Tepe noktasından başlayan kâkülleri deneyebilirsiniz.

Kare Yüz Tipi

Keskin ve iddialı bir yüz tipi olan, kare yüz tipine kısa saç kesimlerini deneyebilirsiniz. Ayrıca uzun saç modeline perçemli saç kesimi sizi daha iddialı gösterir.

Dikdörtgen Yüz Tipi

Özellikle her modelin gitmediği bir yüz tipi olan, dikdörtgen yüz tipi için, yüzünüzün köşelerini yumuşatacak saç modellerine ihtiyacınız vardır. Perçemli saç modellerini deneyebilirsiniz.

Üçgen Yüz Tipi

Özellikle alın çevresinin geniş olduğu üçgen yüz tipinde ise katlı modeller tercih edebilirsiniz. Alnınızın genişliğini kapatmak için kâküllü modelleri deneyin.

Elmas Yüz Tipi

Elmas yüz tipine sahipseniz ve kısa saçları seviyorsanız, kulak hizasındaki modelleri deneyebilirsiniz. Bu yüz tipinde en çok bob kesim ve küt saçlar kullanılmakta.

Yüz tipinize gidecek saç modeline karar verdikten sonra, çalışma hayatınızda kullanabileceğiniz saç modellerine göz atmak kalıyor. Seçeceğiniz saç modelleri hem hızlı ve pratik hem de sizi profesyonel gösterecek saç modelleri olmalıdır.

At Kuyruğu ve Topuz Saç Modeli

Özellikle saçlarınız uzunsa ve saçlarınızı gün boyu dağılmadan kullanmak istiyorsanız bu saç modelleri tam size göre At kuyruğu ve topuz saç modeli sizin tercihinize bağlı olarak enseden veya tepeden olsun. Sıkı sıkı bağlı olan at kuyruğu ve topuz saç modelinin sizin yüz tipinize yakışmadığını düşünüyorsanız, düzgünce topladığınız yarım bağlı saç modelini de tercih edin.

Örgülü Ofis Saç Modeli

Biraz daha rahatlıktan yanaysanız örgü saç modeli size göre! Ancak bu saç modelinde de dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Özellikle örgü tutamlarını eşit ayırmış olmanız gerekiyor ki örgünüzün modeli net olarak görünsün. Bu nedenle aralardan çıkmamasına da özen gösterin, aksi takdirde gece örüp de sabah işe gelmiş gibi görünebilirsiniz. Bunun için saç spreyi kullanabilirsiniz. Tercihinize göre yandan örgüleri de kullanabilirsiniz.

Açık Bırakılmış Saç Modelleri

Eğer tercihiniz saçlarınızı açık bırakmaksa düzleştirerek veya dalgalı bir şekilde saçlarınızı açık bırakabilirsiniz. Ancak dalgalı saç modelinde dikkatli olmalısınız. Düğün modeli gibi görünen abartı saçlardan uzak durun. Geniş ve sakin dalgalar tercihiniz olsun.

İş hayatınızda kullanabileceğiniz saç modellerini giyim tarzınızın uygunluğuyla da taçlandırırsanız muhteşem bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca ilk izlenimi her zaman dış görünüşünüzle verdiğinizi unutmayın.

Gece elbisesi seçerken nelere dikkat edilmeli makalemiz de ilginizi çekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?