tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

İçerik Yazarları İş İlanı

Anasayfa » İçerik Yazarları İş İlanı


Makale Ajans firmamızda SEO uyumlu, sematik içerik üretecek dilbilgisi ve yazım kurallarına hakim, tecrübeli içerik yazarları ile çalışmak istiyoruz.

Tecrübeli içerik yazarları bir deneme makalesinde formatımızı uygulayarak formatı öğrenip direk siparişlere başlayabiliyor.

Ne Yapıyoruz?

Makale Ajans internet sitemizde, oluşturduğumuz ekip ile birlikte, dijital içerik üreterek, web sitelerine tanıtım yazısı ve bilgi makalesi gibi içerik teslimatı gerçekleştiriyoruz.

Kimi Arıyoruz?

Web sitemizde belirttiğimiz format ve özelliklerde, SEO uyumlu, sematik içerik üretecek, dilbilgisi ve yazım kurallarına hakim, freelancer çalışma disiplinine uygun ve makale teslimat saatlerine özen gösteren tecrübeli ya da eğitime açık ekip arkadaşları arıyoruz.

Hangi Kategoriler İçin İçerik Yazarına İhtiyacımız Var?

 • Bilgi Makalesi
 • Blog Makalesi
 • Tanıtım yazısı
 • Hizmet Makalesi
 • Ürün Açıklamaları

Ücretlendirme Nasıl Olacak?

Yazı yazarak para kazanma konusuna değinelim. Ücretlendirme 100 kelime başına yapılmaktadır. Kazancınız ise ürettiğiniz kelime sayısına göre belirlenmektedir. Ücret ödemeleri ayde iki kez yapılmaktadır. Bu şekilde içerik yazarak para kazanma yönteminden yararlanabilirsiniz.

Çalışma Ortamı ve Makale Teslimat Saati Nasıl Olacak?

Çalışma ortamı evden, internet üzerinden olacak. Günlük kaç kelime sipariş istiyorsanız bize belirttiğinizde mail üzerinden sipariş yolluyoruz. En geç ertesi akşam 22:00 den önce teslimatı istİyoruz.

Yeni Yazar Adaylarına Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Para kazanmak, para kazanırken de içerik üreterek ufkunu açıp kendini geliştirmek isteyen yazar adaylarına da yardımcı oluyoruz. Bir deneme makalesi vererek yazım kurallarını anlatıyoruz. Yazarımız kurallara göre yazıp yolladıktan sonra eksiklerini tarif ediyoruz. Yazar eksikleri düzelterek makalenin nasıl yazılması gerektiğini öğreniyor ve sipariş alımına başlayabiliyor.

Makale Yazım Formatımız

 • Verilen her başlık için 3-4 farklı siteden bilgi toplayıp harmanlayarak makale yazılmalıdır
 • Ana başlık h1 ve alt başlıklar h2 olmalıdır. H2 altında küçük başlık varsa h3 olacak. Metin yazıları 12 punto olacaktır.
 • Başlık ve alt başlıkların tüm kelimelerinin ilk harfi büyük olmalıdır.
 • Paragraf başlarında satırbaşı yapılmayacak 
 • Her makalede mümkün olduğu kadar fazla SEO uyumlu alt veya yan başlık olmalıdır.
 • Word özelliğinden iki yana yasla yapılmalıdır.
 • Makale başlığınız neyse Word adına aynı başlık kopyalanmalı ve en başına makaleden çıkan net kelime sayısı yazılmalıdır. Örnek: 254 – Makale Yaz Para Kazan
 • İlk paragrafta ve son paragrafta birer anahtar olmalı. Ana anahtar varsa bu kısımlarda ana anahtar geçmeli. Geri kalan anahtarlar makale ortasına dağıtılmalı.
 • Paragrafların ilk cümlesinin en başında anahtar geçirmeyin.
 • Kullanacağınız bir alt başlıkta ana anahtar kelime geçmelidir.

Anahtar Kelime Nedir?

İnternet kullanıcılarının aradıkları hizmet, bilgi veya ürüne erişebilmek için arama motorlarında kullandıkları kelimelere anahtar kelime denir. SEO için en ideal anahtar kelime 3-4 kelimeden oluşur. 5 veya 6 kelimeden oluşan anahtar da kullanılabilir. Anahtar kelime belirlerken internet kullanıcılarının arama yaptığında bizim makaleye ulaştıracak kelimeleri düşünerek anahtar olarak belirlenmelidir.

Tüm bu yazım formatlarını uygulayacak dijital içerik yazarları Makale Ajans firmamıza İletişim Sayfamız üzerinden ya da Whatsapp Hattımız üzerinden müracaat edebilirler.

İçerik Yazarlığı Hakkında Merak Edilenler

Makale yazarlığı yapmak isteyenler ve buradan gelir elde etmek isteyenler müşterilere ulaşarak işe başlamalıdır. Özgün ücretli makale yazmayı düşünen ve kurallara hakim olacağına inananlar bize müracaat edebilir. Makale yazarlığı iş ilanları açıldığı zaman öncelikle aranan niteliklere göz atılmalıdır. Makale ajans ve yazar kadrosu özgün ve titizlikle işini yerine getirmeye çalışan ekipten oluşmaktadır. Eğer bir ilan da makale yazarı aranıyor yazısı görmüşseniz bu işe başlamanız için size bir adım olmalı.

Makaleyi yazarı için aradığımız özellik en başta içerik üretmek konusunda tecrübeli ve orijinal yazı çıkaracak bilgiye sahip olmalı. Her makalenin bir içeriği ve bu içeriği üretmek için üretken ve araştırmayı sevenlerin olması gerekir. Bu yüzden içerik yazarı aranıyor ilanını gördükten sonra kendinizde bu yetkinlikleri düşünüp buna göre hareket etmeniz de fayda var. Peki makale ajans olarak makale yazarları ve online içerik yazarından neler bekleriz?

Makale yazarı olarak uzun veya kısa makalede ya da kelimesi çok ya da az olan makalede tekrara düşmemek en önemli noktadır. Çünkü insanlar kısa metinlerde bazen istediğini bulamaz. Bazen ise tam tersi uzun metinlerde tekrara düşüldüğü için beklentiyi karşılamaz. Makale ajans olarak firmamızın oluşturduğu makale yazarı aranıyor başlıklı ilana başvurmadan önce sizden neler beklendiği ve bu konuda kendinizi yeterli görüp görmemenizi tartmanız gerekir. Ayrıca zamanla üretkenlik ve yazma konusunda kendinize bir şeyler katmanız hem firma için hem de sizlerin gelişimi için oldukça önemlidir.

Her içerik aynı konu üzerinden ya da aynı kategori üzerinden oluşturulmayacaktır. Bizler de müşterilerin içerik editörü ekibimizden istediği kategori üzerine içerikler oluşturmalıyız. İçerikleri faydalandığınız kaynağa fazla bağlı kalmadan kendi cümlelerinizle yalın ve açık dille yazmanızı beklemekteyiz. Anahtar kelime kuralını içerik oluştururken kesinlikle gözden kaçırmanızı istemeyiz. İçerik yazarı aranıyor başlığı dikkatinizi çekmişse bu önemli noktalara da bir göz atmanızı öneririz. Tamamen tecrübeli olmanız sizden beklenmemekle beraber bu süreçte sizlere olabildiğince yardımcı olmaktayız. Freelance içerik yazarı olmak için makale ajansın yazar ihtiyacı dahilinde buraya müracaat edebilmektesiniz.

Makale Yazarı Nasıl Olunur?

Son zamanların en popüler olan para kazanma yollarından biri haline gelen makale yazarlığı bu işi yapanlar için oldukça merak konusu. Her site sahibi gibi makale ajans olarak bizimde içeriklere ihtiyacımız olmaktadır. Bu yüzden makale yazarlığını sonu gelmeyecek bir iş olarak düşünmek hiçte yanlış olmaz. Makale yazarı olmak için belirli bir mesleğe ya da diplomaya gerek yok. Ancak kelimenize, özgünlüğünüze ve iyi araştırmacı yanınıza güvenmekteyseniz bu işi yapabilirsiniz. Bizlerde makale yazarlığı konusunda titiz çalışmalar yürüterek müşterilerimize gayet kaliteli hizmet vermekteyiz.

Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Makale yazarlığı nedir nasıl yapılır? Sorularına öncelikle kendiniz cevap aramalısınız. Çünkü içerik oluşturacak olan kişiler yazarlarımız ve herkesin kendi yeterliliğini bilmesi gerekir. Ardından makale yazarlığının ne olduğunu ve aslında tam olarak özelliklerini kavramış olursunuz. Makale yazarlığı, içerik oluşturmaya yetecek kadar bilgi ve imla kurallarına hakim kişilerin oluşturduğu içeriklerdir.

Peki tüm bunlardan sonra makale yazarlığı nasıl yapılır? Makale yazarlığı yapmak evden çalışmak dediğimiz freelance iş alanını kapsamaktadır. Bu iş için öncelikle bir bilgisayarınızın olması gerekir. Araştırma yaparken içerik için kullanacağınız bir kaynağa fazla bağlı kalmadan özgün ve eşsiz cümleler ortaya çıkarmalısınız. Bu işi yaparken sıkılmadan ve özensiz şekilde yapmak yerine keyif alarak ve yeni bilgiler öğrenerek yapmalısınız. İş saatlerine uyarak tam zamanında sipariş teslimi yapmalısınız. Dünyanın en özgür mesleklerinden biri olan freelance makale yazarlığı olsa gerek. İstediğiniz yerden çalışabilir, bilgisayarınız yanınızda olduktan sonra çok rahat hareket edebilirsiniz. Bu işi yapmak ve serbest saatlerle çalışmak isterseniz freelance içerik yazarı iş ilanları oluşturulan sitelere başvuru yapabilirsiniz.

Makale ajansı olarak bizler de online içerik yazarlığı yapan yazarlarla çalışmaktayız. Ve ihtiyaç halinde iş ilanı oluşturmaya devam etmeyiz. Online olarak çalışmak daha rahat ve saatlere bağlı kalmadan ancak tam teslimat saatine uygun şekilde çalışmayı gerektirir. Online metin yazarlığı da yaratıcı içerikler üretmek ve her konuyla ilgili içerik yazmayı gerektirmektedir. Bu anlamda freelance metin yazarlığı da ajansın kurallarına ve teslim süresine uyarak makale üreten kişidir. Ancak yaratıcı, özgün ve son derece faydalı içerikler üretmesi beklenmektedir. Tüm bu belirtilen direktiflere uyacak ve buna uygun içerik oluşturabilecek kişiler metin yazarlığı iş ilanları yayınlandığında başvuru yaparak para kazanabilirler.

Makale ajans olarak yazar kalitemiz ve içerik üretme yeteneğimiz sayesinde birçok müşterinin siparişini tam zamanında teslim etmekteyiz. Tabi ki her işte olduğu gibi firmamız yazarların ücretlerini zamanında teslim etmekte. Günümüzde freelance metin yazarı fiyatları her siteye, ajansa ya da firmaya göre değişiklik göstermektedir.

Freelance İçerik Yazarı Ne Demek?

Özellikle freelance içerik yazarı çalıştığı ajansın ya da yayıncıların direktiflerine uyarak özgün içerik oluşturan kişidir. Buradaki amaç hem özgün hem yaratıcı hem de bilgi verici içerikler yazmasıdır. Ajanslar her türlü kategoriden içerik üretilmesini isteyebilir. Makale ajansı olarak bizler de çeşitli kategorilerde makale üretmekteyiz. Freelance yazarlar blog yazısı, web sitesi içeriği gibi birçok türde içerik üretmektedir. Önceden yazılmış olan bir metni kendi cümleleriyle özgün hale getirerek metni baştan oluşturmaktadır.

Metin Yazarı Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Metin yazarı olup metin yazarak para kazanmak için belli bir eğitim şartı aranmamaktadır. Ama yazarlık becerisi olanlar, bilgisayara kullananlar daha çok tercih edilmektedir. Yine de iyi bir metin yazarı olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans mezunu olmak da fayda vardır. Bu bölümlerden mezun olanlar daha avantajlı olacaktır. Çünkü yazma yeteneği daha iyi olacak ve başka kaynaktan alınmış cümleleri kendi cümlesiyle ifade etmekte zorlanmayacaktır. Sözel alanda başarılı olan, anlatım ve yazım becerisine sahip, araştırma yapmayı sevenler makale yazarı için iyi birer adaydır.

Bunların daha öncelikli olacağı iş alanında aksi durumlar olduğunda makale yazarı olmanız pek de mümkün değil. Her şey tamam ve bu konuda yeterli olduğunu düşünenler ise bu işe hazır demektir. Bu yüzden makale yazarı olmayı hedefleyenler makale yazarı aranıyor ilanlarımızı ve yazar iş ilanları başlıklarımızı kaçırmasınlar. Makale ajans olarak belirli kurallar dahilinde içerik oluşturmakta ve makale yazmaktayız. Belirttiğimiz ifadeler ve olması gerekenler makale ajans çalışma şartları için de geçerlidir.

İçerik Yazarları Ne Kadar Kazanıyor?

İçerik yazarlığı kazancını kendileri belirlemektedir diyebiliriz. Çünkü alandaki yeterliliği ve tecrübesi kazancını değiştiren etkenlerdendir. Freelance olarak çalışan kişilerin performansı kazancını direkt olarak etkiler. Ajansların ve firmaların kendine özgü ücretlendirme sistemleri vardır ve buna göre ödeme yaparlar. Makale ajans olarak da yazarlarımıza yazdıkları kelime üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır. Bu yüzden içerik yazarları ne kadar çok içerik oluşturup ne kadar çok makale yazarsa buna göre kazanç elde eder.

Bir ajansta düzenli olarak çalışanlar uzmanlık seviyesine göre aylık olarak belirli miktarda kazanç elde eder. Tecrübeniz ve iş yerindeki başarınız kazancınızı daha olumlu etkileyen unsurlardandır. Ancak bunun aksine freelance olarak çalışanlar günlük çalışma performansına bağlı olarak kazanç elde etmektedir.

İçerik Yazarları Ne İş Yapar?

İçerik yazarları her konuda ve özgün şekilde içerikler yazmaktadır. Amaçları kalıcı ve ilgi çekici olarak yazdıkları içeriklerin en uzun süre boyunca arama motorlarında liste başında kalmaktır. Bu yüzden güncelliğini en uzun süre koruyacak ve okuyucunun dikkatini çekecek konular seçmektedir. Okuyucuya bir şeyi satmak ya da pazarlamak gibi bir amacı yoktur. Ancak bir şeyi satın almak için gerekli sebepleri açık ve net şekilde açıklar.

Detaylı anlatımlarıyla okuyucuyu bilgilendirmek ve ilgi çekmek isterler. Online içerik yazarı olmak isteyenler bir içerik yazarı nasıl olunur? sorusunun yanıtını bulmaya çalışmalıdır. İçerik yazarı olmak için kişinin sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Okuma ve araştırma yapmayı sevmek, SEO bilgisine sahip olmak. Yazım yeteneğine sahip olmak ve özgün bir dil oluşturmak. Siparişlerin yetişmesi açısından hızlı şekilde bilgisayar kullanımı da oldukça önemlidir. Online içerik yazarı olarak işe başlamak isteyenler de içerik yazarı aranıyor başlıklı ilanlara göz atabilir ve yetkinliklerine göre başvuru oluşturabilirler.

Her iş alanında çalışan kişilere belirli miktarda ücret ödenmektedir. Makale yazarak para kazanmak isteyenler için makale yazarı ne kadar kazanır? sorusu karşısında en net cevap kişinin potansiyeline bağlıdır. Çünkü ne kadar çok içerik üretilirse o kadar çok kazanç elde edilmektedir. Bu da içerik yazarlığına ve makale yazımına ne kadar süre ayırdığınızla ilgilidir. Bu yüzden sabit bir ücret söylenemeyeceği gibi yazar olarak çalıştığınız ajansın ücret belirleme tercihi de bunda belirleyici bir unsurdur.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu makale yazmak için ajansın belirlediği direktiflere uyum sağlayarak içerik oluşturmanız gerekir. Makale yazımında SEO uyumlu içerik, anahtar kelimelere çok fazla önem vermekte ve anahtar kelimeleri özenli şekilde seçmeniz gerekir. Çünkü arama motorunda en net ve en çok kullanılan kelimelerin anahtar kelimelerinizde geçmesi daha avantajlıdır. Kişiler yazdığınız içerikle alakalı bir soruyu aradığı zaman en üstte çıkmanızı sağlayacak olan bu anahtar kelimelerdir. Bu açıdan kendinizi de düşünerek herkesin aklına gelecek en pratik ve net anahtar kelimeler belirlemenizde fayda olacaktır. Buna ek olarak özgün ve bilgi verici içerikler oluşturmak

SEO uyumlu makale yazmak için imla kurallarına da hakim olunmalıdır. İçeriklerin ilgi çekici hale gelmesi için güzel bir girişle başlayarak gelişmeyle devam etmelisiniz. Sonuç kısmında da akılda kalıcı şekilde anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Anahtar kelime stratejinizi Google ‘da en çok arananlar üzerinden oluşturabilirsiniz.

İyi Bir Metin Yazarı Nasıl Olunur?

İyi bir metin yazarı olmak için farklı konularda farklı içerikler üretmek en önemli konudur. İlgi alanlarınıza yoğunlaşarak farklı içerikler üretebilirsiniz. Bu mesleğe karşı ayrı bir yetenek ve isteğiniz varsa daha sonraları ilgi alanınız dışında içerikler de üretmeye başlarsınız. BU da uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Yazarken sıkılmamak ve keyifle imakale üretmek bunun kanıtı olacaktır. Siz yazdıkça yazmaya daha çok heveslenecek ve müşteriniz artacaktır. Yazmaya devam ettikçe iyi bir metin yazarı olma yolunda emin adımlarla ilerlemiş olursunuz. Bu da daha çok uzmanlaşmanızı ve geniş kitle tarafından tanınmanızı sağlar.

Özellikle metin yazarı olarak kendinizi her alanda geliştirip çeşitli içerikler oluşturmak iyi bir metin yazarı olmanızı sağlar. Bu işi sürekli olarak yapmak kelime hazinenizi genişleteceğinden her içerikte yepyeni özgünlük kazanırsınız. Bu da sürekli olarak üretmenizi sağlamaktadır. Araştırma ve okuma yapmak da iyi bir metin yazarı olmanız için sizlere yardımcı olmaktadır. Yaratıcı başlıklar, akıcı bir dil size daima üretkenlik sağlayacaktır. Özellikle cümle tekrarından kaçınarak kopya içeriklerden uzak durarak iyi bir makale yazarı olabilirsiniz. Makale ajansı olarak bizlerde bu kurallara göre makale üretmekte her geçen gün ilerlemeye devam etmekteyiz.

Reklam Metin Yazarı Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı?

Reklam metin yazarı olmak için teorik bilgi alınması gerekmektedir. Üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarından Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Reklamcılık bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir. Reklam metin yazarı olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmanın dışında farklı niteliklere de sahip olunması gerekir. Bunlar, yeni fikirlere açık olmak ve yeni fikirler üretmek. Yaratıcı ve ikna kabiliyeti yüksek olmak. İletişim becerileri gelişmiş birey olmak. İyi bir yazım diline sahip olmak. Pazarlama yönü kuvvetli olmak.

Özellikle reklam yazarı olmak için kaleminin güçlü olması da gerekmektedir. İmla ve yazım kurallarına hakim olmak. Ürünü iyi tanımak ve tanıtmak. Sıradanlıktan uzaklaşarak yeniliğe açık olmak. Tüm bu yetkinliklere sahip olan kişilerin reklam metin yazarı olması mümkündür. Blog yazarı iş ilanları açıldığı zamanlarda başvuru oluşturmanızda fayda vardır.  

İçerik Yazarları Tarafından İçerik Nasıl Oluşturulur?

Özellikle içerik oluşturma içeriği hazırladığınız kitlenin ilgisini çekecek şekilde yapılmalıdır. Öncelikle içeriğin belirlenmesi, planlanması, yazıya dökülmesi ve yayınlanma süreci izlenmelidir. Hem hedef kitlenin hem de arama motorlarının ilgisini çekecek içerikler daha önemli olacaktır. Çünkü insanlar tarafından en çok aranan ve merak edilen konular talep görmektedir. İçerik oluşturmak markanızı tanıtmanız için önemli bir etkendir. Özellikle içeriklerin nasıl oluşturulduğunu öğrenmek ve bu alanda yetkin olmak içerik yazarı olmak için ilk adımlardan biridir.

Kusursuz şekilde içerik oluşturmak güzel bir strateji geliştirmenize bağlıdır. Bu strateji sayesinde süreklilik sağlayıp daha çok üretmeye başlarsınız. Kitlenizin ne istediğini ve sizden ne beklediğini bilmeniz içerik konusunda sizlere ipucu vermektedir. Daha önce kullanılmamış başlıklar ve anahtar kelimeler de sizi ön plana çıkaracaktır. İçerik fikirlerini farklı bakış açılarıyla oluşturmak ve sizden istenen siparişi tamamen özgün şekilde yazmak da içerik nasıl oluşturulur? sorusunun cevapları arasındadır.

İçerik oluşturmakta geliştikten ve üretmeye başladıktan sonra içerik yazarı aranıyor başlıklarına yönelerek yazarlık iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Diğer taraftan sizden istenen kategoriye bağlı olarak içerik oluşturup müşteri memnuniyeti sağlayarak da popülaritenizi artırabilirsiniz. Bunu yaparken de çalıştığınız ajansın kurallarına bağlı kalmak daha çok müşteriye ulaşmanızı sağlar. Daha fazla sipariş alarak üretkenliğinize bir yenisini ekleyebilirsiniz.

Freelance Yazar Olmanın Avantajları Nelerdir?

Özellikle freelance yazar denildiği zaman akla ilk gelen serbest ve rahat şekilde çalışma saatleri bağımsız olan içerik üreticileri gelmektedir. Evet bir freelance çalışanının en büyük avantajı özgür şekilde çalışmak. Bunu yapmak için de tek ihtiyaç bilgisayar. Genellikle bir mekana bağlı olmayacağınız için sabahın erken saatlerinde kalkmadan gün içinde rahatça kendi işiniz gibi çalışabilirsiniz. Sabah akşam olacak şekilde trafik sıkıntısına da maruz kalınmamaktadır. Çalışma saatlerini çalışanın kendi belirliyor olması da bir diğer avantaj. Gece, sabah ya da akşam istediğiniz her zaman diliminde işinizi bitirebilirsiniz.

Kendine zaman ayırmak istediğinde daha az iş alarak ya da hiç iş almayarak bunu sağlamanız da mümkün. Çalışma düzenini kendin oluşturman kadar rahat bir şey yok desek yeridir. Bizlerde makale ajans yazarları ve ekibi olarak tamamen özgür saat dilimlerinde içeriklerimizi oluşturmaktayız. Ancak bu demek değildir ki siparişlerimiz tam zamanında yetişmiyor. Tam aksine siparişleri zamanında teslim etmek için titizlikle çalışıyoruz. Buna ek olarak her yazar kalitemizi artıracak içerikler oluşturmaya da özen göstermekteyiz. Farklı kategoriler ve farklı içerikler sayesinde üretkenliğimizi ekibimizle artırmaya devam etmekteyiz.

Bu yazıyı okuduktan sonra makale yazarı olmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İÇERİK YAZARI ALIMI KAPALIDIR