tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Contractubex Krem Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

18 Mart 2023
474 kez görüntülendi
Contractubex Krem Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Hayatın ve yaşadıklarımızın bıraktığı yok olmasını istediğimiz izlerin tedavisinde özel bir krem olan Contractubex krem nedir ve Contractubex krem ne işe yarar? Günümüzün popüler kremlerinden biri olan ürün, kullananların aldığı kesin çözümlerle her gün daha da popüler olmaya devam etmektedir. İzler, yaralar, delikler gibi birçok cilt problemlerine çözüm olabilen krem, hekimler tarafından sıklıkla önerilmektedir. Contractubex krem sadece eczanelerde satılmakta olan bir medikal krem türüdür.

Contractubex Kremin Ne İşe Yarar?

Doktor tavsiyesi ile kullanılan, çatlak, ameliyat izi, akne ve benzeri birçok sorunun çözülmesini sağlayan, Contractubex kremin en önemli etkisi, hücreleri yenilemesidir. Bu özelliğinden dolayı da tedavi süreci hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Piyasada bulunan en iyi yara izi kremleri arasında üst sıralardadır. Contractubex kremin etken maddesi, Allantoin, Heparin ve Extractum Cepae olarak bilinmektedir. Bu maddelerin etkisiyle yara ve ölü hücrelerin doku yenilenmesini sağlamaktadır. Hamilelik sonrası kilo alıp bu kiloları verdiğinde karşılaşılan bölgesel çatlaklarda da aktif olarak kullanılabilen ve yararlı olan bir ürün olarak öne çıkmaktadır. Eski bir yara izinin tedavisinde de kullanılabilen kremin iyileştirme süresi yaranın eskiliğiyle doğru orantılı olarak değişmektedir. Düzenli kullanım ile zaman içerisinde yararın veya izin düzelmesi mümkündür.

Contractubex İlacını Kimler Kullanmalıdır?

Her ilacın herkese uygun olmadığı bir gerçektir. Contractubex kremi kimler kullanabilir? sorusunu aşağıdaki gibi özetleyebiliriz;

 • Cildinde bir nedenle oluşmuş yara izlerini tedavi ettirmek isteyenler,
 • Yumru şeklinde deri altında ortaya çıkan kitleleri tedavi ettirmek isteyenler,
 • Yanık ve kaza sonucu ortaya çıkan yara izlerini düzeltmek isteyenler,
 • Ameliyat geçirip, sonrasında vücutta kalan izleri düzeltmek isteyenler,
 • 65 yaş ve üzerinde olan erkeklerde ortaya çıkan ellerde iz ve hareketsizlikleri tedavi ettirmek isteyenler bu kremi kullanabilirler.
Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır Contractubex Krem

Contractubex Krem Nasıl Kullanılır?

Çeşitli yara izlerinin yok edilmesi için kullanılan Contractubex kremi nasıl kullanılmaktadır?. Öncelikle bilinmesi gereken konu bu ürünün uzman doktor önerisi ile kullanılmasıdır. Krem; deri üstünde oluşan yanık, yara, çatlak, kesik, ameliyat izleri, çizik gibi durumlarda izlerin üzerine hafif bir masajla sürülmektedir. Etkisini görmeniz için gün içinde doktorun önerisi ile minimum 2 kez bu uygulamayı yapmanız gerekir. Ürün sürerken parmak uçlarıyla ovalar gibi bir yöntem kullanılmalıdır.

Contractubex Kremin Yan Etkisi Var Mıdır?

Günümüzde birçok ürünün önemli yararları olduğu gibi genel veya kişiye özel yan etkileri de olabilmektedir. Contractubex kremin genel anlamda bir yan etkisi görülmemiştir. İçindeki etken ve yardımcı maddelere karşı alerjik reaksiyon oluşturabilen kişilerde sorun olabilmektedir. Zaten doktor kontrolsüz kullanılmaması da bu nedenden dolayı önemlidir. Bu ürün, paraben ilaçlara alerjik reaksiyon verenler için doğru bir ürün değildir. Ayrıca Allantoin, Cepae, Extractum ve Heparin maddelerine duyarlılık gösterenler için de ürün doğru tercih olmayacaktır. Contractubex kremin yan etkileri; kaşıntı, kızarıklık, nefes alma zorluğu, yüz bölgesinde şişlik gibi durumlardır. Bu tip durumlara maruz kalanların yapması gereken öncelikle ürün kullanımını kesmektir. Ardından hızlı bir şekilde doktora gitmektir.

Contractubex Krem İle İlgili Merak Edilenler

Bu bilgilerin dışında birçok merak edilen konuda mevcuttur. Özetlemek gerekirse;

 • Krem, cilt lekelerine de iyi gelmektedir.
 • İyileşme süresi değişse de eski vücut izlerini tedavi eder.
 • Güneş lekelerine de iyi gelmektedir.
 • Doktor önerisi ile 4 gün gibi bir sürede sivilcelere de iyi gelmektedir.
 • Bu krem açık olan yaralara uygulamayınız. Yara iyileştikten sonra kalan izi yok eder.
 • Emzirme dönemlerinde de çatlakları gidermek için kullanabilirsiniz.
 • Contractubex krem ile ilgili bilmeniz gerekenler için son madde; Aile hekimleri tarafından da yazılmaktadır ancak ödemesi sizin cebinizden çıkacaktır. Sağlık sigortaları bu ürünün bedelini ödememektedir.

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?