tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mavi Saç Rengi Hangi Tenlere Yakışır?

23 Mart 2023
321 kez görüntülendi
Mavi Saç Rengi Hangi Tenlere Yakışır?

Çok farklı bir stil olan mavi saç rengi yakıştığı cilt tonu da farklıdır. Bunun nedeni ise renklerin alt tonudur. Renklerin alt tonuna bağlı olarak kendinize yakışık yakışmayacağını anlayabilirsiniz. Bu noktada da özellikle alt tonu uyumlu insanlar kendilerine bu rengi çok yakıştıracaktır. Bu renk saçı yapabilmeniz için alt tonunuzun soğuk alt tonlu olması gerekmektedir.

Yani bir örnek olarak cildiniz çok kızarıyorsa muhtemelen soğuk alt tonlusunuz. Bu durumda mavi rengi saçınızda tercih edebilirsiniz. Eğer alt tonunuz sarıysa sıcak alt tonlu olup bu tarz mavi tonlarını kullanmamanız önerilmektedir.  Mavi saç çok iddialı ve riskli bir saç rengidir.

Hangi Ten Renklerine Mavi Saç Rengi Gider?

Özellikle beyaz tenli olanlar bu rengi gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Çok rahat bir şekilde de yakışacağından emin olabilirsiniz. Özellikle göz renginiz de renkliyse bu saç rengi sizlere daha da güzel olacaktır. Dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de saçınızı hangi tona boyayacağınız. Açık mavi risklidir. Eğer ten renginiz çok açık bir renkse bunu tercih edebilirsiniz.

Ancak ten renginiz de koyulaştıkça daha koyu mavi tonlarına geçmeniz gerekmektedir. Mavi, soğuk alt tonlu olduğu için cildinizin de alt tonuna dikkat ederek bu rengi seçmelisiniz. Renkli saç boyası oldukça riskli ancak yakışırsa da vazgeçemeyeceğiniz ürünlerdendir.

Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır?

Burada bu tonu anlamak için yöntem çok basittir. Bunun için kollarınızdaki damarların rengine bakmanız gerekmektedir. Eğer kolunuzdaki damarlar yeşil renkteyse bu durumda sıcak alt tonlusunuz demektir. Eğer cildinizdeki damarlar maviyse soğuk alt tonlusunuz demektir. Her iki renge ait damar da cildinizde bulunuyorsa bu durumda nötr tonlusunuz demektir. Mavi saç rengini hem soğuk alt tonlar hem de nötr alt tonlar saç rengi olarak tercih edebilir.

Siz de bu testi yaparak ton renginizi belirleyin ve buna bağlı olarak da mavi saç boyası kullanıp kullanmayacağınıza karar verin.

Mavi Saç Rengi Hangi Tenlere Yakışır

Mavi Saç Rengi Kullanımı Kolay Mı?

Saç yapılmadan önce saçın büyük ölçüde açıcı ile açılması gerekecektir. Bu işlem de saçınızı yıpratabilir. Bu nedenle saçınızı boyatmadan önce iyi bir kuaföre gitmeli ve güvendiğiniz bir yerde saçınızı yaptırmalısınız. Aynı zamanda bu tarz canlı renkler saçtan çok çabuk akmakta ve eski canlılığını da çok kolay bir şekilde götürmektedir.

Bunun farkında olarak saçlarınızı boyatmanız iyi olacaktır. Renk çok kolay akar ve aktıktan sonra daha çok açılır. Bu nedenle belli aralıklarla kuaföre gidip tekrar boyatmanız gerekecektir. Tüm bu detayları önceden bilerek saçınızı açtırın ve ona bağlı olarak mavi rengine geçin. Gerekli bakımlarını yaptırıp düzenli olarak da saçınıza ışıltı attırmanız gerekebilir. Mavi saç boyasının zahmeti çok olsa da oldukça şık ve güzel duran renkler arasındandır.

Mavi Saç Nasıl Korunur?

Saçınızı boyattıktan sonra akmasını önlemek için boyalı saçlar için uygun olan kremleri tercih edebilirsiniz. Böylece saçınızın rengi daha uzun süre korunacaktır. Siz de buna dikkat edin ve boyalı saçlar uygun olan şampuan ve saç bakım ürünlerini tercih edin. Düzenli saç bakım yağı sürerek cildinizin de daha parlak ve renginin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı yağlar saçınızı beslerken aynı zamanda parlak ve canlı durmasını da sağlayacak. Mavi saç boyası fiyatlarını araştırarak satın alabilirsiniz. Üstelik bu noktada en iyi markayı araştırıp onunla da boyayabilirsiniz ya da boyama hakkında direkt bir kuaförden yardım alabilirsiniz.

Saç Modeli ile Yüzü İnce Gösterme Yolları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?