tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Saç Modeli ile Yüzü İnce Gösterme Yolları

25 Mart 2022
772 kez görüntülendi
Saç Modeli ile Yüzü İnce Gösterme Yolları

Saç modeli ile yüzü ince gösterme, saçların ortadan ayrılması, çenede bitmesi ve katlı olmasıyla mümkündür.

Saç modeli ile yüzü ince gösterme tüyoları, saçların katlı ve kısa olması denilebilir. Uzun ve düz saçlar, yüzü her zaman geniş gösterir. Yüzünüzü daha ince göstermek istiyorsanız mümkün olduğunca katlı kesimler kullanmalısınız.

Hangi Saç Modeli Yüzü İnce Gösterir?

Doğru makyajla yüzü olduğundan ince göstermek mümkün olduğu gibi bazı saç modelleri de yüzü ince gösterir. Yüzü ince gösteren saç modeli, kısa ve hafif dalgalı olmalıdır. Boynu geçen uzun saçların düz olması, yüzün daha geniş görünmesine neden olur.

Yüz hatlarını keskinleştirmek için katlı kesimler kullanabilirsiniz. Saçı ortadan ayırmanız ve katlı kesim kullanmanız, yüz yapınızı olduğundan daha ince gösterecektir. Aynı zamanda perçem kullanarak da daha keskin hatlı bir yüz görünümüne kavuşabilirsiniz.

Kısa Saç Yüzü Küçük Gösterir Mi?

Yüzü zayıf gösterme için makyaj teknikleri ve saç tasarımı bütün olmalıdır. Sadece doğru makyajla istediğiniz görünümü kazanmanız zordur. Yüzün küçük görünmesinde saç, makyaj kadar etkili bir yöntemdir.

Saç modeli ile yüzü ince gösterme için saçlarınızı kestirmelisiniz. Kısa saç, yüzü her zaman daha ince ve zayıf gösterir. Saçların çenede bitmesi, perçem kullanılması ve ortadan ayrılması gerekir. Böylece yüzünüz olduğundan çok daha zayıf görünecektir.

Hangi Saç Yüzü Zayıf Gösterir?

Saç modeline karar verirken saç yapınızı bilmeniz önemlidir. İnce telli saçlara sahipseniz, kısa kesimlerde saçlarınız oldukça sönük görünür. Bu nedenle daha uzun ve katlı saçlar kullanmalısınız.

Kalın telli saçlara sahipseniz, bob kesim olarak da bilinen kısa kesimleri tercih edebilirsiniz. Saçınızı sağ ya da sola yatırmamalı, tam olarak ortadan ayırmalısınız. Böylece yüzünüz daha zayıf görünür.

Uzun saç kullanmayı seviyorsanız, saçlarınızı kestirmeden de yüzünüzü zayıf göstermeniz mümkün. Genç gösteren saç modeli olarak bilinen dalgalı saçlarla istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Kırık fön, su dalgası saç modelleri, geniş yüzler için en uygun seçimlerdir.

Yüzü İnce Göstermek için Ne Yapmalı?

Yüzü ince gösterme için uygulayabileceğiniz farklı teknikler bulunur. Öncelikle yüzünüze yakışan en doğru saç modeline karar vermelisiniz. Bu aşamada saç yapısı, ince ya da kalın telli olması, rengi gibi tüm etkenler önemlidir.

Yüzü daha genç göstermek için mutlaka koyu renkleri tercih etmelisiniz. Sarı saç, insanları olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Kumral tonları veya koyu kahve, yüzün daha genç görünmesini sağlayacaktır.

Boya seçiminizi yapmanız ardından saç modeli ile yüzü ince gösterme yollarına başvurabilirsiniz. Düz saç genellikle yüzün daha geniş görünmesine neden olur. Dalgalı saçlar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Perçem kullanmak, yüzü olduğundan daha ince gösterir. Perçem kullanabilecek bir alın yapısına sahipseniz tercih edebilirsiniz. Katlı kesimler, kısa küt kesimler de yüzü ince gösterme yolları arasındadır.

En popüler makyaj renkleri makalemizden de faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?