tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Balgat Su Kaçağı Tespiti

22 Mart 2023
258 kez görüntülendi
Balgat Su Kaçağı Tespiti

Balgat su kaçağı tespiti için Balgat Tesisat firması olarak son derece profesyonel bir kadroyla Ankaralılar’ın hizmetindeyiz.

Balgat su kaçağı tespiti için kameralı kaçak tespiti ve onarım işleri sağlıyoruz. Kızılötesi teknolojisinden yararlanarak, bir su sıhhi veya termal sistemdeki su kaybının kaynağını belirlemek mümkündür. Aslında, mevcut borular, borunun hasarlı kısmının belirlendiği bir ısı haritası üzerinde gösterilir. Bu tür bir uygulama, genellikle ilgili ve maliyetli olan tahribatlı testler yapmaktan kaçınarak “anormal” alanın yerini belirlemeye ve doğrudan müdahale etmeye olanak tanır. Ayrıca, diğer sızma ve su sızıntılarını tespit etme yöntemlerine kıyasla, geniş alanlar profesyonel ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde araştırılmaktadır.

Birkaç yıl öncesine kadar bu vakalarda tek çözüm sızıntıyı bulmak için duvarları yıkmaktı. Ancak bugün sayesinde modern teknolojiler ve gelişmiş kaçak tespit sistemleri sayesinde, profesyonel bir tesisatçının arızayı tespit etmesi ve tamir etmesi için müdahale etmesi çok daha kolaydır. Tesisat konusunda çözüm bulmak istediğinizde ekibimiz Ankara’nın tüm ilçeleri için sizlere yardımcı olacaktır. Balgat su kaçak tespiti işlemleri gerektiğinde Balgat Tesisat olarak haftanın her günü görev başındayız.

Tesisat Hizmetlerimiz 

Her şeyden önce, bu araçların çok yüksek maliyetleri olduğu efsanesini ortadan kaldırmak gerekiyor. Çeşitli fiyat aralıklarında kayıpları tespit etmek için cihazlar olduğu şüphesiz doğrudur. Ancak, büyük paralar yatırmadan en az bir temel ekipman satın almak mümkündür. Su tesisatlarında yaşanılan arızalar temiz su kaçakları ve pis su kaçakları diye ikiye ayrılmaktadır Temiz su kaçakları, ciddi bir şekilde faturanızın yükselmesine neden olurken, kirli su kaçakları ise kötü kokular, bakteri üremesi ve böceklenme gibi problemler yaratabilmektedir.

1- Temiz Su Kaçak Tespiti 

Ev ve iş yerlerimizde şebeke sularından kaynaklı kaçaklar olduğunda temiz su kaçak tespiti yaptırmanız kaçınılmazdır. Bir tesisatçı için, kendisini sızıntıları tespit etmek için termoelektrik aletlerle donatmak hem kısa vadede hem de uzun vadede somut bir avantajdır. Tersine, duvarları kırmak zorunda kalmadan bir sızma veya sızıntıyı doğru bir şekilde tanımlayabilen tesisatçılara muazzam bir talep vardır. Özellikle acil sektörde çalışanlar ve düzenli olarak acil bakım çalışması yapması gerekenler için hızla genişleyen bir pazardır.

2- Pis Su Kaçak Tespiti 

Bir su kaçağının yerini tespit etmek için video denetimleri, gaz izleyici algılamaları, kızılötesi sistemler veya akustik lokalizasyon kullanılmaktadır. Her algılama yöntemi özel ekipman kullanır. Bu nedenle, hangi durumlarda en uygun enstrümantasyon ve teknolojilerin kullanılacağını fark edebilmek önemli hale gelir. Özellikle Pis su kaçak tespiti işlemleri için uzman kadromuzdan destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Su Kaçak Belirtileri Nelerdir? 

Su sızıntılarının aranması her durumda önemlidir, ancak özellikle bu sızıntılar gizlendiğinde daha zordur. Aslında, fark edilmeden giderler ve sakinler fark etmeden hasara neden olurlar. Bu anlamda bir araştırma faaliyeti yürütmek bu nedenle ileriye dönük çok büyük harcamaların önüne geçilmesine ve öngörülmesine olanak tanır.

Bu sebepler kaçaklara neden olabilmektedir. Bu yazımızda kırmadan su kaçağı tespiti nasıl yapılır konusunu açıklıyoruz. Merak ettiğiniz birçok konuda bilgi almak için tek yapmanız gereken su kaçaklarının tespit edilerek sorunların çözülmesi olacaktır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? 

Özellikle su kaçaklarının ortaya çıkması, evde, iş yerinde ve daha pek alanda önü alınamaz problemlerin oluşmasına etkendir. Ancak bazı durumlarda tespit işlemlerinin hızla yapılması gerekir. Balgat kırmadan su kaçak tespiti hizmetleri ile ön planda olan Yıldırım Tesisat firmamız ise size bu tür su kaçak tespiti hizmetlerini en profesyonel şekilde sunmaktadır. Peki, su kaçak tespiti nasıl gerçekleştirilir? 

 • Kameralı Cihazla su kaçağı tespiti
 • Akustik Dinleme Cihazı
 • Manometre ile tesisat ölçümü 

Yukarıdaki iki önemli cihaz ile gerçekleştirilen noktasal su kaçağı tespiti, Balgat Tesisat ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Su Kaçağı Tespit Cihazı ile Su Kaçak Tespitinin Önemi 

Tesisat olan her yerde ortaya çıkan su kaçaklarının ortadan kaldırılması, hayatımızın normale dönmesi açısından son derece önemlidir. Peki, Balgat cihazla su kaçağı tespiti neden önemlidir? 

Balgat Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır? 

Meskenlerinizdeki su sızıntısının nedenleri çok farklı sebeplerden kaynaklanır. Bu sızıntılar bazen su basmalarına neden olurken bazen de faturalardaki kabarmaların ana nedenleridir. Doğru zamanda tespit edilmemesi durumunda tamir ve onarım sürecinin eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi mümkün olmaktadır.

Kaçakların tespit edildiği birçok cihaz vardır. Termal Su Kaçağı Tespit Cihazı ve Akustik Dinleme Cihazı ile kaçaklar kısa sürede tespit edilmektedir.

 • Su kaçaklarının neden olduğu boruların onarılması
 • Tesisat sisteminin komple değiştirilmesi

Balgat su kaçağı tamiri hizmetimiz, bu tür sorun tespit işlemlerinin ardından gereken müdahalenin yapılmasının ardından sona ermektedir.

Balgat Su Kaçağı Tespiti Fiyatları 

Su kaçaklarının hangi şartlarda, hangi sebeple ve ne ölçekte gerçekleştiğinin tespit edilmesinden önce öngörülmesi çok daha mühimdir. Ancak Balgat su kaçak tespiti fiyatları genel hatları ile aşağıdaki hususlara uygun olarak belirlenmektedir: 

 • Kaçağın büyüklüğü
 • Hizmetin sunulacağı yer
 • Binanın ya da yapının yaşı
 • Kaçağın hangi tür yapıda olduğu
 • Daha önce aynı noktada kaçak olup olmadığı
 • Kaçak meydana gelen alandaki hasar durumu

Tespit sırasındaki diğer hususlar göz önünde bulundurularak, kameralı su kaçak tespiti fiyatları belirlenmektedir. Bu fiyatlar belirlenirken ilk yapılması gereken ise kaçağın kısa sürede tespit edilmesidir.

Balgat Kırmadan Su Kaçağı Bulma Firması 

Su kaçaklarının tespiti kadar, bu tespiti gerçekleştirecek firmanın profesyonelliği de çok önemlidir. Su kaçağı tespiti Balgat içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu konuda çalışma prensiplerinden ödün vermeden, güvenilir çalışma ilkeleri üzerine hareket eden Balgat Tesisat firmamız, size Balgat kırmadan su kaçağı tespiti hizmetini profesyonel personeller, kaliteli ekipmanlar ve daha fazlası ile sunacaktır. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Balgat Tesisatçı Hizmetlerinizi Nerelerde Sunuyorsunuz? 

Balgat’ta tesisat konusunda çözüm bulmak istediğinizde ekibimizden yardım alabilirsiniz. Ankara’nın tüm ilçelerinde ekibimiz size hizmet vermekten memnuniyet duymaktadır. Tesisat konusundaki sorunların giderilmesi için teknisyenlerimiz en kısa sürede size hizmet vermeye hazır olacaktır. Bilgi almak için ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespit Cihazları Hangileridir? 

Termal Su Kaçak Tespit Cihazı ile Akustik Dinleme Cihazı kullanılarak kaçak tespit işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu cihazlarla gereksiz kırmalara gerek kalmadan kaçakların tespit edilerek onarılması mümkün olmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Ne Kadar?

Su kaçaklarının tespit edilmesi gerektiğinde yapılması gereken en önemli şey, cihazlarla tespit işlemlerini yapmaktır. Bu işlemlerin gerçekleşmesi için birçok hususu dikkate almalısınız. Bu hususlar ve diğer her konudaki çalışmalar için kaçak tespitlerini inceleyebilirsiniz.

Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır? 

Termal kamera, su tesisatlarının duvarların arkasındaki yerini gösterme konusunda bir avantaj sağlamaktadır. Su kaçaklarının belirlenmesi ve kısa sürede tespit edilmesi gerektiğinde tek yapmanız gereken bize ulaşmak olacaktır.

Neden Tesisat Balgat?

Balgat tesisat Ankara’da hizmet veren firmalardan biri olarak dikkat çekmektedir. Son derece önemli olan bu işlemleri güvenle tesisatınızı planlarken inceleyebilirsiniz. Güvenilir bir su kaçak tespiti için en güvenilir adresiniz Balgat tesisat ile size haftanın 7 günü hizmet vermeye hazırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?