tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

LED Trafo Tercihi Nasıl Olmalıdır?

29 Temmuz 2022
544 kez görüntülendi
LED Trafo Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Küçük yüzeylere ve LED’lere sahip, devre bandı olan şerit LED alırken en önemli konu; LED trafosu nedir ve LED trafo tercihi nasıl olmalıdır?

LED Trafosu Nedir Ve Ne İşe Yarar?

LED aydınlatmaların kullanımına daha dekoratif şerit LED’lerin verimli çalışmasını sağlayan trafolara, LED trafosu denmektedir. Şerit LED’ler, LED trafosu olmadan verimli kullanılamamaktadır. Bu yüzden birçok alanda kullanılan LED’lerde farklı Watt değerleri olmasından dolayı farklı çeşitlere sahiptir.

LED Trafo Nerelerde Kullanılır?

Dekoratif özelliği ile dikkat çeken ve tercih edilen LED şerit ve LED trafo birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Bu nedenle; İşyeri, ev, bahçe ve garaj girişleri, binaların iç ve dış aydınlatmaları, bahçe aydınlatmaları, merdivenler, nişler, ev zemin ve tavanları ve mobilyalar olarak sıralayabiliriz. Yaratıcılıkla yeni fikirlerle birçok farklı alanda da kullanılabilme özellikleri ile tekstilde bile kullanımı olmaktadır.

LED Trafosu Hesaplaması ve Kullanımı Nasıl Olur?

LED trafosu alırken hesaplama çok önemlidir. İlk olarak kullanacağınız gücün miktarının yani amper hesabının belirlenmesi gerekmektedir. Alınacak LED uzunluğu ve sayısı bu durumu belirleyecektir. Hesapta bilinmesi gereken; akım, uzunluk ve gerilimidir ve bunların çarpımının sonucuna göre trafo alınmalıdır. LED trafo kullanımında ise atılacak adım, şerit LED’lerin uç bölümüne trafo bağlanır. LED’in güvenli ve verimli olması için bu çok önemlidir. LED trafosu, silikon yada hortum kaplı LED şeritlerde kullanılmaktadır.

Led Panel Armatür Nedir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?