0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

16 Mart 2023
518 kez görüntülendi
Benzoxin Krem Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Akne sorunu olan, yağlı cilde sahip kişilerin bu sorunlarının çözümü olan özel bir ürün, Benzoxin krem nedir ve ne işe yarar? Eczane ürünü olarak bilinen, Benzoxin kremin en önemli özelliği akneli ciltlerde sağladığı tedavi edici durumudur. Sektördeki mucizevi ilaç olarak bilinen Benzoxin krem yağlı sorunlu ciltlerde oluşan birçok sorunun kökten çözümü olarak bilinmektedir.

Benzoxin Kremin İçinde Ne Var?

Her ürün geçerli olan içeriğini bilme konusu bu üründe de oldukça önemlidir. Çünkü içeriğindeki maddelerin alerjik etkileri kişilerde daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Benzoxin kremin içinde ne var? Ana maddeler; benzoil peroksit ve klindamisin fosfattır. Diğer yardımcı maddeler ise; Dioktil sodyum sülfosüksinat, Carbopol 974P, Disodyum EDTA, Sodyum hidroksit, Benzofenon-4, saf su ve Asetondur. Benzoxin kremin muadilleri olan ilaçlar ise; Clindoxyl jel, Clozaryl jel, Benzalin Topikal jel, Clinoper jel ve Oximin jeldir.

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar?

Son dönemlerin popüler vücut sorunlarına çözüm olan kremlerinden biri olan Benzoxin kremin faydaları oldukça fazladır. Bu faydalar;

 • Akneli ciltlerde kısa sürede sivilceleri yok etme özelliğine sahiptir.
 • Ciltte sivilce oluşumuna neden olan kir ve yağın temizlenmesini sağlar.
 • Beyaz ve siyah nokta oluşumunu durdurur, olanları da yok eder.
Benzoxin Krem Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır

Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır?

Krem kullanımı için en temel kural kuralı, uzman doktorun önermesi ve reçete ettiği kullanım şeklidir. Ancak genel anlamda Benzoxin krem nasıl kullanılır? sorunu aşağıdaki gibi özetlemek mümkündür;

 • Uygulama işlemine başlamadan su ve sabunla eller temizlenmelidir.
 • Ciltteki uygulama bölgesi temizlenip ardından kurulanmalıdır.
 • Kremi az bir miktarda ilgili bölgeye sürülmelidir.
 • Yan etki olmaması için reçete edildiği miktar ve sıklıkta bu uygulamayı yapmak gerekir.
 • Kullanım periyodu ve uygulama işlemleri sürecinde doktor ya da eczacı ile diyalog halinde olmak doz ayarını doğru yapmak ve yanlış uygulamaların önüne geçmek için oldukça önemlidir.
 • Aktif olarak kullandığınız her türlü ilacın listesinin hep yanınızda olması, doktorla görüşmelerinizde bu listeyi doktora göstermeniz, doktorların kremi yazıp yazmama veya yazsa bile kullanım dozlarını belirleme aşamalarında sağlıklı bir karar almasını sağlayacaktır.

Benzoxin Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Vücutta oluşan yara ve ağrılara çözüm sunan Benzoxin krem hakkında bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

 • İlk ve öncelikli konu, kremi oluşturan etken madde ve diğer maddelerin kullanıcılarda alerjik reaksiyonlara neden olmaması için mutlak suretle uzman doktor önerisi ile almanız gerekir.
 • Oluşmuş bir enfeksiyon durumu var ise, bu kremi kullanmak için mutlaka uzman doktora ve eczacıya danışmak gerekir. Kremin olumlu veya olası olumsuz etkilerini bilerek kremi alıp kullanmanızı sağlayacaktır.
 • Ürün ihtivasında bol miktarda alkol bulunmasından dolayı, çocuklarda kullanım durumlarında çocukların takibi de mutlaka yapılmalıdır.
 • Hamilelik döneminde bu ürünü kullanmaya, dikkatli ve doktor kontrolünde olduğunda, risk ve yararları tartıldığında karar verip başlamak doğru olacaktır.
 • İlacın anne sütüne karışması durumu net olarak bir gerçeklik kazanmamıştır. Bu nedenle emzirme dönemindeki annelerin bu konuyu da uzman doktorlara sorması gerekir. Cevaba göre ürün kullanımına geçmesi sağlıklı olacaktır.
 • 6 aydan küçük olan çocuklar için bu ürünün kullanımı doğru değildir. Ancak özel durumları varsa uzman doktor bu kullanıma izin verebilmektedir.
 • Ürünü yanlışlıkla içmek veya yutmak ve gözlere temas ettirmek tehlikeli olur. İstemeden böyle bir durum ortaya çıkarsa hemen bol su ile bölgeyi yıkamak ve durulamak gerekir.
 • Benzoxin kremin yan etkisi, uzman doktor önerisi ile kullanıldığında, temel anlamda yoktur.
Daha Genç Bir Cilt İçin PRP (Platelet Rich Plasma)
ETİKETLER
, ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?