tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bıttım Sabunu Ne İşe Yarar?

21 Mart 2023
257 kez görüntülendi
Bıttım Sabunu Ne İşe Yarar?

Bitkisel kökenli bıttım sabunu geniş kullanım alanıyla çok sayıda kişinin organik bakım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Son derece faydalı olan bıttım sabununu daha yakından incelemek, bilinçli bir kullanım açısından önemlidir.

Bıttım Sabunu Nedir? Kullanım Alanları  

Doğal sabun çeşitleri arasındaki bıttım sabunu, yabani fıstık ve menengiç ağacı özlerinin karışımından edilen bakım ürünüdür. Özellikle sarı görünümlü bu sabun,  yan etkisi olmayan ürünler arasındadır. Kalıp halde katı sabun formunda kullanılarak saç ve cilt bakımında avantaj elde edilmektedir.

Bıttım sabununu organik pazar yerlerinden ve çeşitli mağazalardan bulabilirsiniz. Doğal rengini de dikkate alarak farklı kimyasal içermeyenleri seçmeye gayret ediniz. Ürünün karakteristik özelliği kimyasal madde karışımları değil bitkisel madde karışımlarından yapılmasıdır. Dilerseniz saç ve cilt bakımı haricinde günlük el sabunu amacıyla da kullanabilirsiniz.

Bıttım Sabunu

Bıttım Sabunu Faydaları

Saç ve cilt bakımı yapanlar bıttım sabununu düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Güvenli bir kullanım sağlayan doğal sabun aşağıdaki faydalarıyla bilinmektedir:

 • Bıttım sabunuyla yıkanan kişiler hoş bir koku elde eder. Vücut için de uygulanması mümkün bir üründür. Banyoda güvenle kullanabilirsiniz.
 • Saçlarınızda da beyazlamanın önüne geçebilmektedir.  Hafif beyazlamış saçların renginde değişim yapabildiği yönünde görüşler vardır.
 • Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için saç köklerini güçlendirmeye yardımcıdır. Katkı maddesi içermediği için daha sağlam saç köklerine sahip olabilirsiniz.
 • Kepeklenme ve mantar sorunları için etkili olabilmektedir. Daha sağlıklı ve enfeksiyondan arındırılmış deriyi desteklemektedir.
 • Saçları besleyerek daha yumuşak bir hale getirir. Saç diplerindeki döküntüleri azaltıcı etkiler yapar.
 • Cilt bakımında akne ve sivilce karşıtı amaçla kullanılır.
 • Deri üzerinde peeling etkisi yapan doğal sabun çeşididir.
 • Saçlarınızın ve cildinizin yağ dengesini kazanmasına destek olur.
 • Bazı kullanıcılar üzerinde varis geçirmeye destek olduğu görülmüştür. Derinin nefes almasını sağlayarak daha sağlıklı bir cilt yapısına zemin hazırlar.
 • Bıttım sabununun saç çıkarıcı etkisi vardır, ancak uzun süre kür olarak kullanmanız gerekmektedir. 9 aya kadar düzenli olarak bıttım sabunu kullandığınızda saçlarınızda gürleşme görebilirsiniz. Benzer şekilde saç tellerinizde kalınlaşma ve canlı yapı kazanmanız da olasıdır.
 • Ekonomik ve son derece sağlıklı bir cilt bakımı ürünüdür. Gece yatmadan önce kullandığınızda kimyasal madde endişesi taşımazsınız.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Sabun için uygulayacağınız bölgeye göre işlem süreci olması gerekir. Saçlarda hangi amaçla kullanacaksanız ona göre süre değişir. Ciltte de aşırıya kaçmadan kullanım daha güvenli olacaktır.  Bıttım sabunu cilde uygulanacaksa önceden cildi bir miktar ıslatmanız gerekir. Ardından sabunu sürerek birkaç dakika bekleyin. Ilık suyla en son durulama yaparak isteğe göre bir nemlendirici krem sürün.  Akne sorunu olanların her gün kullanması gerekir.

Bıttım sabunu şayet saça uygulayacaksanız, her banyoda ıslak saça sürerek köpürtülmelisiniz, ardından durulanmalıdır.  Saç problemlerinize göre haftada birden çok kullanabilirsiniz. Aylarca kullanım ardından belirgin düzelmeler görülecektir. Organik katı sabun kullanırken başka organik sabunlar da kullanmaya devam edebilirsiniz.

Contractubex Krem Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?