0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Gece Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

02 Nisan 2022
587 kez görüntülendi
Gece Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Davetlere katılan kadınların gece elbisesi seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunu yanıtlamak için içeriğimizi hazırladık.

Gece elbisesi seçerken nelere dikkat edilmeli ve hangi tür elbiseler tercih edilir soruları kadınların en büyük problemlerindendir. Bu soruları yanıtlamak için bazı püf noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Davetin Konseptine Göre Hangi Elbiseler Tercih Edilmelidir?

Öncelikle davetin türü, gece elbisesinin nasıl tercih edilmesiyle alakalı büyük ipuçları vermektedir. Örneğin, mezuniyet balosu, düğün, kokteyl veya gece kulübü gibi yerlere davetliysek elbisenin abiye mi, sade mi ya da bir tuvalet mi olacağına karar vermemiz daha kolay olacaktır. Kokteyller de daha kısa ve abartıdan uzak elbiseler tercih edilmektedir. Yine de isteğinize bağlı olarak desenli elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Bunlardan tamamen farklı olarak kumaşının kalitesiyle dikkat çeken bir pantolon ve üzerine ipek gömlek ya da bluz da çok şık durur Düğünlerde ve balolarda ise kadınlar, daha çok abiye modelleri ve uzun elbiseleri tercih etmektedir.

Vücut Tipine Göre Hangi Elbiseler Tercih Edilmelidir?

Gece elbisesi seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun bir diğer yanıtı ise kişinin vücut tipidir. Vücut tipini üçe ayırabiliriz; elma tipi, kum saati tipi ve armut tipi vücut. Kum saati tip vücuda sahip kadınlar, iri göğüslü, iri kalçalı ve ince bellidirler. Diğer taraftan bu tarz vücut tipine sahip kadınların bel vurgusu yapmasını tavsiye ediyoruz. Diğer vücut tiplerinde de geçerli olan bu tavsiye, kişinin hangi bölgesi inceyse veya kişi hangi bölgesini daha çok beğeniyorsa o bölge ön plana çıkartılmalıdır.

Balık model elbiseler, bele oturan modeller kum saati tipi vücuduna sahip kadınların giyebileceği elbise türleridir. Ancak elma tarzı vücut tipine sahip kadınlar ise geniş omuzlu, kalın belli, küçük kalçalı ve ince bacaklı olmaktadırlar. Bu tarz vücut tipine sahip kadınların dökümlü kumaşları tercih etmesini tavsiye ediyoruz. Son olarak armut tip vücuda sahip kadınların kalçaları ve basenleri üst taraflarına göre daha kalındır. Straplez bluzlar, ince askılı elbiseler, bele oturan ve sonradan bollaşan kıyafetler armut tarzı vücut tipine sahip kadınlar için uygun kıyafetlerdir.

Ten Rengine Göre Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır?

özellikle elbisenin rengi de elbisenin tarzı kadar önemli bir konudur. Kişi, elbisenin rengini seçerken cilt alt tonuna dikkat etmelidir. Cilt alt tonları ise sıcak, nötr ve soğuk olarak sınıflandırılmaktadır. Cilt alt tonunu henüz bilmeyenler, gün ışığında bilekteki damarların rengine bakarak bulabilirler. Şayet bileğinizdeki damarlarınızın rengi yeşilse sıcak alt tonlu, maviyse soğuk alt tonlusunuz. Her ikisinden varsa nötr bir cilt alt tonuna sahip olunduğu anlamına gelir. Sıcak alt tonlu kişiler daha sıcak, canlı renkler tercih etmesi gerekirken soğuk alt tonlular daha pastel ve soğuk renkler tercih etmelidirler. Yine de risk almak istemiyorsanız siyah renkteki elbiseler her zaman için kurtarıcı bir renktir.

Gece Kıyafetlerine Uygun İç Giyim Ve Çorap Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Son olarak, iç çamaşırı ve çorap seçiminde de sık sık hatalar yapılmaktadır. En az elbise seçimi kadar önemli olan diğer bir husus iç çamaşırı ve çorap seçimidir. Gece elbisesi seçerken nelere dikkat edilir konusun da önemli bir noktadır. Eğer ince kumaşlı bir elbise tercih ediliyorsa dikişsiz bir iç çamaşırı kullanılmalıdır. Yine kişinin vücuduna oturan dar bir elbise tercih edilmişse korse/korseli çorap giyilmesini öneriyoruz. Tercih edeceğiniz korseli çoraplar, kaymaz silikon bantlı olursa gece boyu belinizden kaymayarak sabit duracaktır.

Beyaz kıyafet ve aksesuarlar nasıl kombinlenir makalemiz de ilginizi çekebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?