tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kiloya Göre Asker Diyeti Listesi

06 Nisan 2022
565 kez görüntülendi
Kiloya Göre Asker Diyeti Listesi

Asker diyeti kısa süreli ve sıkı bir beslenme değişimi ile kilo vermek isteyenlere yönelik diyettir. Sağlık açısından endişeleri olan kişilerin önce uzmana danışarak asker diyeti yapması gerekir.

Asker diyeti yapmak fazla kilolarınızdan ziyade kısa sürede ödem atmak için etkili bir diyettir. Birkaç günde vücudunuzdan birkaç kiloya kadar ödem atabilirsiniz. Özellikle yağ yakmak için ayrıca bir diyet listesi de yapabilirsiniz.

Haftalık  Asker Diyeti Ne Kadar Süre İle Yapılır? 

Genelde bu diyette süre 3 gündür.  Bazı kişiler beslenme listesinde esneme yaparak bir haftaya da tamamlayabilmektedir.  Kendi durumunuz ve hareket miktarınıza göre süreyi ayarlayabilirsiniz. Gün içinde çok yoğun bir şekilde hareket varsa enerji düşüklüğü halsizlik sorunlarına maruz kalabilirsiniz.

Asker Diyeti Boy ve Kiloya Göre Nasıl Yapılır?

Boy ve kiloya göre  asker diyeti yapmak için kilo fazlalığınızın boyunuzun son iki basamağına göre çok olması gerekir. 170 cm bir kişi 60-90 kiloysa diyeti yapabilecektir. Ancak 40-50 kilo civarındaysa riskler oluşur.  İdeal fark genelde 0-10 arasıdır.

Askeri Diyeti Kuralları | Örnek Diyet Listesi

Askeri diyet listesi ve kurallarına bakıldığında ara öğünler olmadığı gözlenecektir. Belirlenen öğünler haricinde su dışında pek bir ek besin alınmamalıdır. Özellikle 3 günlük diyet yapacaklar için bu kural önem kazanmaktadır.

  • Günlük kalori alımı ortalama hareketli günde 1400 kalori civarındadır.
  • Bitki çaylarından karıştırmayacak şekilde günde bir iki tane tüketin.
  • Sabah; haşlanmış yumurta, çedar peyniri ve 2 dilim ekmek tüketebilirsiniz
  • Öğle yemeğinde tost, ton balığı, haşlanmış yumurta ve peynir tüketin
  • Özellikle akşam yemeğinde hayvansal protein,  sebze yemeği,  meyve şeklinde rutininizi devam ettirin

Diyette Tüketilmemesi Gereken Besinler

Diyette hızlı kilo verme sürecinizi sekteye uğratan bazı besinler vardır. Halbuki yağ biriktiren besinler enerji depolaması yaparak gereksiz kilo demektir.

  • Şekerli, tuzlu paket yiyecekler
  • Asitli ve şekerli içecekler
  • Sütlü paket kahve türleri, (sade kahveler tercih edilmelidir)
  • Katı yağ tüketimi yerine zeytinyağı tüketilmelidir. Vücudunuzun kolayca atabileceği doğal ürünleri öncelikli hale getirmelisiniz.

Zor Kilo Verenler İçin  Kiloya Göre Asker Diyeti Listesi

Özellikle zor kilo verenler için  kiloya göre diyet listeleri 70-100 kilo ve daha yukarısı için değerlendiriliyor.  Boyu 190 cm olan bir kişinin 70 kilo olması normal kilo demektir. Ancak 150-160 cm bir kişinin 70 kilo olması sınırda bir durum var demektir.

1-) 70 Kiloya Göre  Diyet Kuralları

Özellikle kilo fazlalığı olan 70 kilo bir kişinin diyetinde ağırlıklı olarak protein olmalı, bol yeşillikle beslenme sağlanmalıdır. Hareket düzeyi aşamalı olarak artırılarak enerji tüketimi çoğaltılmalıdır. Kilo verdikten sonraki süreç mutlaka önemsenmelidir. Sabit şekilde olması gereken kilo korunmalıdır.

2-) 80 Kiloya Göre Diyet Kuralları

Ne yazık ki dondurulmuş yağlar, vücuttaki atık maddelerin vücutta kalma süresini uzatıyor. Bu nedenle dondurulmuş yağlar diyetinizin zarar görmesine neden olur. Diyetinizde beslenmenizi daha sağlıklı yapan diyet listeleri için çözüm aramalısınız.

80 kilodaki bir kişinin boya göre fazlalıklarını hesaplaması, beden kitle endeksini düşürmesi gerekir. Hangi yemeği hangi ürün grubuyla yediğinize önem vermelisiniz. Halbuki proteinle proteini yemek yerine proteinle sebze tüketmek asker diyeti açısından da faydalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?