tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

02 Nisan 2022
773 kez görüntülendi
Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır ve konuyla ilgili diğer püf noktalar hakkında sizleri bilgilendirmek için içeriğimizi hazırladık.

İşletmeciler, influencerlar, instagram fenomenleri ve kişisel kullanıcıların sık sık tercih ettiği canlı yayın özelliğini kullanmak oldukça oldukça basit. Özellikle instagram uygulamanızı kontrol ederek güncel versiyonunu kullandığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Eğer İnstagram uygulamanız güncel değilse telefonunuzun işletim sistemine ait uygulama marketinden uygulamanızı güncelleyin.

Instagram uygulamanıza kişisel hesabınızla giriş yaparak anasayfa ekranınızı açın. Daha sonra sağ üstte yer alan “+” simgesine tıklayın. Ggönderi, hikaye, reels videosu ve canlı seçeneklerini görebilirsiniz. Canlı sekmesine tıkladıktan sonra ekranınıza gelen alttaki canlı yayın simgesine dokunarak canlı yayınınızı başlatabilirsiniz. Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır? Ana sayfanızda yer alan profil resminize tıkladığınızda karşınıza çıkan canlı yayın simgesine çıkmaktadır. Canlı yayın simgesine dokunduğunuzda karşınıza çıkan canlı yayını başlat yazısına onay vermeniz halinde yayınınız başlayacaktır.

Instagram’ın Hedef Kitleye Yayın Yap Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram’a gelen yeni gelen canlı yayın güncellemesi ile birlikte belirli bir hedef kitleye canlı yayın yapma özelliği eklenmiştir. Özellikle hedef kitleye yayın yap sekmesine tıkladığınızda karşınıza iki seçenek çıkmaktadır. “Herkese açık” seçeneğini seçtiğinizde canlı yayınınızı herkes izler. Öncelikle sizi takip eden takipçilerinize canlı yayın bildirimi gider. Yeni eklenen “alıştırma” seçeneği sayesinde ise tek başınıza ya da aynı anda bir arkadaşınızla canlı yayına geçebilirsiniz. Ancak bu özellikle beraber hiçbir takipçinize canlı yayın bildirimi gitmez. İstediğiniz zaman bu ayarı değiştirebilirsiniz.

Instagram’da Canlı Yayın Gizleme Nasıl Yapabiliriz?

Instagram’da yapacağınız canlı yayını istediğiniz kişilerden gizleyebilirsiniz. Bunun için canlı yayın seçeneği üzerindeki ayarlar sekmesinde “hikayemi şu kişilerden gizle” özelliğine tıklamalısınız. Böylece canlı yayınınızı kimin görmesini istemiyorsanız o kişilerden gizleyebilirsiniz.

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Kaydedebiliriz?

Yapmış olduğunuz canlı yayınınızı katılamayan takipçilerinizin de izlemesini istiyorsanız canlı yayını kaydet özelliğini kullanabilirsiniz. Canlı yayınınızı bitirdikten sonra karşınıza çıkan canlı yayın kaydedilsin mi sorusunu onaylayarak kaydedebilirsiniz.

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl İzleyebiliriz?

Instagram’da canlı yayını izlemek için kişisel hesabınızla giriş yaptığınız instagram uygulamasının ana sayfasına tıklamalısınız. Üst kısımda takip ettiğiniz hesaplardan canlı yayın yapanları görebilirsiniz. İstediğiniz arkadaşınızın yayınını izlemek için istek yollayın. Karşı taraf isteği kabul ettiğinde canlı yayını izlemeye başlayabileceksiniz. Canlı yayını izlerken yorum yapabilirsiniz veya beğenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?