tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Modern Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

03 Nisan 2022
708 kez görüntülendi
Modern Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Hem konforlu hem dikkat çekici güzelliğe sahip modern oturma odası dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Kısaca bilgi almak için makalemizi okuyun.

Modern oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmelidir? Oturma odanızın ölçüsünü belirlemek dekorasyonun ilk adımıdır. Eğer küçük ölçülere sahip oturma odanız varsa daha sade ve minimal eşyaları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca daha açık ve pastel renkler kullanarak odanızı olduğundan daha ferah ve aydınlık gösterebilirsiniz. Üstelik ayna detayları odanıza derinlik katacağı için olduğundan daha büyük gösterecektir.

Modern Oturma Odası Dekorasyonunda Hangi Renkler Tercih Edilmeli?

Oturma odanızda pastel renkleri ve açık tonlu renkleri tercih edebilirsiniz. Ferah ve aydınlık görünümün yanı sıra gün içerisinde gözünüzü yormayacak ve sizi rahatsız etmeyecektir. Fakat detaylarda ise canlı ve sıcak tonlardaki renkleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Canlı renklerde tercih edeceğiniz dekoratif objeler, oturma odanızı daha modern hale getirecektir.

Modern Oturma Odası Dekorasyonunda Mobilyalar Nasıl Olmalı?

Modern oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmelidir? Oturma odanızın büyüklüğüne göre mobilya seçmelisiniz. Büyük bir oturma odasında küçü bir oturma grubu hoş durmayacaktır. Küçük oturma odaları için dekorasyon fikirlerinden birisi de köşe koltuk takımıdır. Odanızda fazla yer kaplamayarak minimal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Her bütçeye uygun oturma gruplarından birini seçebilirsiniz fakat kalitesinden de emin olmalısınız. Oturma gruplarının fiyatları hakkında bilgi almak için internet sitelerine bakabilirsiniz veya mağazalara gidebilirsiniz.

Modern Oturma Odası Dekorasyonunda Duvarlar Nasıl Olmalı?

Oturma odanızın bir duvarını desenli bir duvar kâğıdıyla kaplamak, odanıza bambaşka bir hava katacaktır. Odanızda bulunan dekoratif objelerle veya mobilyalarla uyumlu bir renk seçebilirsiniz. Küçük oturma odasına sahipseniz duvar kâğıdı yerine dekoratif tablo ve çerçeveler tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda açık renkli perdeler sayesinde daha fazla ışık elde edebilirsiniz.

Modern Oturma Odası Dekorasyonunda Nasıl Aydınlatma Tercih Edilmeli?

Aydınlatma oturma odanızı modern hale getirecek püf noktalardan biridir. Çeşitli aydınlatma ürünlerini kullanarak oturma odanızda istediğiniz bir bölümün daha ön planda olmasını sağlayabilirsiniz. Lambader veya abajur sayesinde kitap köşenizi, vitrininizi veya TV ünitenizi ön planda tutabilirsiniz. Ya da yalnızca tavan aydınlatmasıyla oturma odanızın genel estetiğini tamamlayabilirsiniz. Aydınlatma seçerken şıklığın yanı sıra kaliteye de dikkat etmelisiniz. Ortamı iyi aydınlatan bir aydınlatma olmalı ki odanızın dekorasyonunu ortaya çıkarabilsin.

Modern Oturma Odası Dekorasyonunda Halılar Nasıl Olmalı?

Modern oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır konusunda bir diğer önemli husus da halı seçimidir. Halı seçerken dikkat edeceğiniz ilk kriter odanızın büyüklüğüdür. Büyük oturma odasında küçük halı hatta halılar tercih edebilirsiniz. Küçük oturma odanız varsa büyük ve tek parça halı tercih ederek odanızı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

Dekorasyon kategorimizdeki diğer makalelerimizi de inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?