0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Memur & SGK

Anasayfa » Referans Makaleler » Memur & SGK

Memurlar, Türkiye’de kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve devlet memuru statüsünde olan kişilerdir. Memurların çalışma koşulları ve hakları, devlet tarafından belirlenir ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından da sosyal güvenlik hizmetlerinden faydalanmaları sağlanır.

Sitemizin memur haberleri kategorisi, memurların çalışma koşulları, hakları, maaşları, atama ve terfileri, sınavlar ve eğitimler, disiplin cezaları, sendika faaliyetleri, iş güvencesi gibi konuları kapsayan bir haber kategorisidir.

Bu kategoride yer alan haberler, memurların çalışma hayatlarına dair önemli gelişmeleri takip etmelerine olanak sağlar. Memurların güncel konular hakkında bilgi sahibi olmaları, haklarını koruyabilmeleri ve çalışma koşullarını iyileştirmek için gereken adımları atabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Memur haberleri kategorisinde, memur sendikalarının faaliyetleri, toplu sözleşme görüşmeleri, memur maaşlarındaki artışlar veya indirimler, atama ve terfi işlemleri, yargı kararları gibi konulara yer verilir. Bu haberler, memurların kariyerlerini ve sosyal haklarını etkileyen gelişmeleri takip etmelerine yardımcı olur.

Sitemizin memur haberleri kategorisi, memurların çalışma hayatlarına dair önemli gelişmeleri takip etmeleri açısından oldukça önemlidir. Memurların bilgi sahibi olmaları, haklarını korumaları ve çalışma koşullarını iyileştirmeleri için bu kategoride yer alan haberleri takip etmeleri gerekmektedir.

Günümüzde SGK sigorta lensi karşılıyor mu işlemi sıklıkla araştırılmaktadır. Bilindiği üzere lens kullanımı pek çok kişi için gözlük kullanımına kıyasla...
Ülkemiz içerisinde yer alan tüm haciz işlemleri kanun tarafından düzenlenmiş ve buna ek olarak tarafların hakları da bu kanunlarla koruma...
İsteğe bağlı sigorta, kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından belirlenen primleri ödeyerek, isteğe bağlı olarak sigortalı olmasıdır. Bu sigorta türü,...