0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yürüyerek Para Kazanma Nasıl Olur

25 Mart 2023
73 kez görüntülendi
Yürüyerek Para Kazanma Nasıl Olur

Günlük hayatta insanlar bir yere ulaşmak için yürüyorlar. Burada da yeni iş fikirleri ortaya çıkıyor ve yürüyerek para kazanma son zamanlarda gündem olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple pek çok uygulama mobil olarak telefon üzerinden para kazanma hizmeti sunmaktadır.

Para Kazanma Nedir?

Telefonlara veya tabletlere yüklediğiniz uygulamalar sayesinde adım başına para almak üzerine konumlandırılmış bir hizmeti ifade etmektedir. Bu nedenle online mecralarda çok fazla yürüyerek para kazanma programı mevcuttur. Tam zamanlı bir işte çalışır gibi bir kazanç sağlamasa da günlük olarak herhangi bir ihtiyacı görmek için kullanılabilmektedir.

Para Kazanma Uygulamaları Nasıl Kullanılır?

App Store veya Google Play Store üzerinden indirilebilen para kazandıran uygulamalar, özellikleri ile birkaç adımda kolaylıkla kullanılabilirler. Bu anlamda uygulama telefona kurulduktan ve GPS aktif edildikten sonra programın özelliklerine göre yürüyüş başlatılarak kullanıma başlanılabilmektedir.

Uygulamaların kendine özgü para ödeme yöntemleri mevcuttur. Bu sebeple bazı uygulamalar için kripto para cüzdanına sahip olmanız gerekir. Bunlar dışındaki uygulamalar da genel olarak hediye usulü ile hizmet sunmaktadır.

Yürüyerek Para Kazanma Nasıl Olur

En Popüler Para Kazanma Uygulamaları

  • SweatCoin

Yürüyerek para kazanma kapsamında gerçekleştirilen uygulamalardan biri olan Sweatcoin, öncü olanlardan bir tanesidir. Kayıt formu ile işleme başlayan bu uygulamadan her 1000 adım 1 sweatcoin olarak ücretlendirilmektedir. Aynı zamanda 1 sweatcoin ise yaklaşık olarak 0,000009421 dolar olarak ifade edilmektedir.

  • Evidation

IOS ve Android programlarda bulunan bu uygulama ile bir miktar para kazanmanız mümkün olabiliyor. Özellikle program spor yaparak ve yemek yiyerek de para kazandırma özelliği ile bilinmektedir. Günde 1000 puan da 1 dolar kazanma imkânı sunmaktadır. Bu kapsamda günde 5 saat yürüyerek para kazanmak gibi bir düşünce varsa güzel paralar kazanabilirsiniz.

  • Adım Para

Kripto veya sanal para değil ödemeleri hediye ve bonus odaklı olarak yapan bu uygulama her 10.000 adım karşılığında belirli bir puan sunmaktadır. Puan kapsamında da mağazadaki hediyelerden satın alma yapılabiliyor.

  • Runtopia

Bu sistem kendi para birimi olan Sports Coin kullanarak kullanıcılarına hizmet sunar. Bu nedenle merak edilen yürüyerek para kazanma gerçek mi? Evet. Bu uygulamalar sayesinde pek çok şekilde para kazanmanız mümkündür.

  • Optimity

Hem Apple Store hem de Google Play Store’ da bulunan Optimity isimli uygulama ile de hem yürüyüp hem de para kazanılabilmektedir. Bu nedenle İngilizce dil destekli olan bu uygulama ile 1 haftada yaklaşık 10 dolar kazanmanız mümkündür.

Yürüyerek Para Kazanma
  • Winwalk

Yürüyerek para kazandıran uygulamalardan olan Winwalk, az internet kullanımı ile bilinmektedir. Bunun yanında ortalama 100.000 adım için 13 dolar para hizmeti sunan bu uygulama ile bitcoin üzerinden çekim yapabilirsiniz.

  • Healthywage

Türkçe dil desteği olmasa da ülkemizde çalışan bir uygulama olarak Healthywage yürüyerek kilo verme üzerine programlanmıştır. Bu uygulama hem günlük olarak yürümelerinizi ödüllendirir hem de verdiğiniz kilolar kapsamında para kazanabilirsiniz.

  • MapMyFitness

Motive amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu uygulama market üzerinden alımlar ile hizmet sunmaktadır. Ödemeleri coin veya nakit olarak yapmamaktadır. Özellikle amacı fitness yapan kişileri hedeflerine ulaştırmaktır.

  •  Bitwalking

Sürekli adım atan biri için para kazanma konusunda oldukça yararlı olan bu uygulama kullanılabilmektedir. Özellikle uygulama her 10.000 adım için yaklaşık 1 dolar gibi bir ödeme imkânı sunmaktadır. Bu anlamda yürüyerek para kazandıran işler kapsamında oldukça yararlı bir uygulamadır.

Bilgisayar Başında Para Kazanmak İçin: 5 Kolay İş Fikri