0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Wallwasher Kullanım Alanları

31 Temmuz 2022
371 kez görüntülendi
Wallwasher Kullanım Alanları

Teknolojiyle birlikte hayatımıza yeni şeyler girdi. Bu teknolojik ürünlerden biri de LED ışıklandırmalardır. Bu yazımızda wallwasher kullanım alanlarından bahsettik.

Wallwasher Nedir?

Wallwasher LED aydınlatmalar hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanımı oldukça yaygındır. Tarihi yapı, cami, köprü ya da iç mekân duvar aydınlatmalarında yer alır. Türkçe anlamı gibi adeta “duvar yıkar” yani duvar boyunca monte edilmektedir. Hareketli veya durağan renkler seçilebilir.  

LED Aydınlatma Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Wallwasher LED alınırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan ilki alınacak LED armatürlerin ebatıdır. Monte edilecek mekânı iyi aydınlatması ve istenilen etkiyi göstermesi bakımından ilk önce ebatlarına dikkat edilmelidir. Genellikle en küçüğü 12 cm olmak üzere 120 cm olan boyutları da vardır. Diğer bir nokta ise voltajıdır. Şehir şebekesinin voltajına uygun bir seçim yapılması gerekir. Bunun içinse en uygun olan 220 volt LED armatürleridir. Tasarımınıza uygun olarak renk tercihiniz de önemlidir. Piyasada beyaz, gün ışığı, amber, yeşil ve mavi renkleri bulunmaktadır. Bununla birlikte bu renkler kullanacağınız mekâna göre önemlidir. Montaj tipi sıva üstü ve sıva altı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Monte edeceğiniz mekânda LED armatürler için boşluk bırakılmışsa tercihiniz sıva altı olabilmektedir.

Wallwasher LED Kullanılan Yerler

Genellikle estetik görünmesi gereken yerlerde kullanılan wallwasher, genel olarak kültürel binalar, galeriler ya da peyzaj planlamalarında kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak; park ve bahçeler, ofisler, tarihi bina ve köprüler, halı sahalar, tenis kortları, sokak veya meydanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca müstakil yapılarınızda da kullanabilirsiniz. Kullanım alanları bahsettiğimiz gibi oldukça yaygındır.

Makale yazarlığı sitemizin yazarları tarafından hazırlanmış olan makalemizi incelediyseniz iletişim sayfasından bizlere ulaşarak makale siparişi verebilirsiniz.

Kablo Kanalı Kullanım Alanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?