0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Markanız İçin SEO Hizmeti: Tıklama Oranınızı Artırın!

30 Nisan 2023
117 kez görüntülendi
Markanız İçin SEO Hizmeti: Tıklama Oranınızı Artırın!

İçindekiler

İşletmeleri büyütebilmek için kullanılan web siteleri popülerliği artmaya başladığından beri senedir konusu pek çok web sitesi tarafından merak edilen konular arasında yer almaya başladı. İletişim, reklam ve pazarlama için en önemli kavramlardan birinin SEO hizmeti olduğu söylenebilir. İşletmeler genel olarak e ticaret sitelerine, blog yayınlarını online mecralar üzerinden tanıtım yapabilmektedir. Bu sayede işletmelerin hedef kitlesi çok daha gelişiyor. Aynı zamanda bir işletme sahibiyseniz işletmenizi daha geniş kitlelere duyurmanız için yapmanız gereken harita kaydı işlemi için hazırladığımız “Adım Adım Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?” başlıklı içeriğimizi okumanızı öneririz.

SEO Nedir?

Web sitesi sayfalarının ve diğer dijital içerik olan türlerin stratejik bir şekilde optimizasyonunun sağlanması SEO kavramının kısaltmasıdır. SEO açılımı orijinal değil dilinde Search Engine Optimization’dur. Türkçe ismi ile de ‘arama motoru optimizasyonu’ olarak geçiyor. Web sitelerinin arama motoru sonuçlarında çok daha yukardaki sıralarda yer alabilmesi için yapılan bir uygulamadır.

Uygulamanın en temel amacı ise web sitesinin trafiğini artırmasıdır. Yani SEO kavramının stratejileri ile web sitelerine büyük bir oranda ziyareti çekmek mümkündür. Günümüzde ise dijital dünyada çok daha farklı arama motoru mecraları bulunmaktadır. Akla ilk gelen arama motoru Google olsa da ek olarak Yahoo ya da Bing gibi farklı arama motorları da yer alır. Ancak Google arama motorları pazar payında yaklaşık olarak %85’e oranına sahiptir. Bu nedenle SEO’nun en temel amacı Google’a yöneliktir. Özetle ifade edilecek olursa SEO Google içeriklerini optimize ederek bir pazarlama stratejisi oluşturur. Çünkü Google şu an dünya çapında en çok kullanılan arama motorudur. Günümüzde özellikle büyük şirketler ve büyük firmalar web sitesine daha fazla ve geniş bir kitleye duyurmak için bu sistemi tercih eder. SEO nedir sorusunu merak edenlere de kısaca bu şekilde ifade edilebilir.

SEO Hizmeti Ne İşe Yarar?

Bu sistemi kullanmak isteyen kişiler ilk olarak SEO’nun bir strateji olduğunu görmelidir. Genel anlamda SEO çalışması yapan web sitesi yayıncıları, uzmanı ya da işletmeleri hedefler ile ilerlemelidir. SEO çalışması genel anlamda bir işlemi optimize ederek sunar. Bu optimizasyonun birbirinden çok daha farklı avantajları bulunabilmektedir. Bu avantajlarından en çok tercih edilen ise görünürlük kazandırmasıdır. İnternet sayfaları ve web siteleri SEO hizmeti ile milyonlarca kişiye ulaşabilmektedir. Kişiler kendi fikirlerini yaymak istiyorsa ya da kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları sesini daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyorsa da bu kavramdan yararlanmaktadır.

SEO Hizmeti Nasıl Yapılır?

Web sitelerini geliştirmek ve daha geniş kitlelere ulaşabilmek için tercih edilen SEO Hizmeti nasıl yapıldığını da pek çok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Aslında bu işlem profesyonel SEO uzmanları tarafından yapılıyor. Aynı zamanda site içi ve site dışı SEO olmak üzere iki farklı kriter üzerinde durulur. SEO uygulamalarında site içi SEO genel anlamda web sitesinin içerikleri ile ilgili olarak düzenlemeler yapılır. Site içi SEO çalışmaları şu başlıklarla düzenleniyor; ,

 • Anahtar kelime,
 • İçerik kalitesi,
 • URL yapısı,
 • Web sitesi hızlı, başlıklar ve meta etiketler,
 • Web sitesi teması,
 • Görsel optimizasyonu düzenleniyor.

Site dışı SEO çalışması da şu başlıklar altında düzenlenir;

 • E- posta tanıtımları,
 • Backlinkler,
 • Sosyal medya yönetimi,
 • Dijital pazarlama faaliyeti.

SEO Getirileri

Uzun vadeli getiri için SEO danışmanlığı tarafından alınan hizmetler sonucunda oluşan avantajlar şu şekildedir;

 • Daha iyi kullanıcı deneyimi,
 • E ticaret ve işletmelerinin satış artışı,
 • Marka bilinirliği ve güvenilirliği artışı,
 • Reklam maliyetlerinin düşüşü,
 • Web sitelerinin organik verimliliği artışı,
 • Başarı getiren dijital pazarlama,
 • Rakip firmalardan bir adım önde olma,
 • Dijital dünyada kimlik oluşturma,
 • Dünya genelinde tanınırlığın artması,
 • Yeni kitlelere çok daha kolay bir şekilde ulaşmak SEO getirileri arasında yer alır.
SEO nedir?

SEO, bir web sitesinin veya diğer dijital içeriklerin stratejik bir şekilde optimize edilmesi ile ilgili bir kavramdır. Türkçe karşılığı “arama motoru optimizasyonu” olan SEO, web sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilmesi için yapılan bir uygulamadır. SEO’nun en temel amacı web sitesinin trafiğini artırmaktır.

SEO ne işe yarar?

SEO, web sitelerinin görünürlüğünü artırarak daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar. Bu kavramdan yararlanarak, bir işletme veya kişi kendi fikirlerini yaymak veya kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşunun sesini daha geniş kitlelere ulaştırmak gibi hedeflerine ulaşabilir.

SEO nasıl yapılır?

SEO genellikle profesyonel SEO uzmanları tarafından yapılır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere iki farklı kriter üzerinde durulur. Site içi SEO çalışmaları, anahtar kelimeler, içerik kalitesi, URL yapısı, web sitesi hızı, başlıklar ve meta etiketler, web sitesi teması, görsel optimizasyonu gibi konuları içerirken, site dışı SEO çalışmaları, e-posta tanıtımları, backlinkler, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama faaliyetleri gibi konuları içerir.

SEO’nun getirileri nelerdir?

SEO, web sitelerinin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayarak işletmelerin trafiğini artırır. SEO danışmanlığı ile alınan hizmetler, uzun vadeli getiriler sağlayabilir ve işletmelerin çevrimiçi varlıklarını güçlendirebilir. Bunun yanı sıra SEO, işletmelerin web sitelerinin kullanıcı deneyimini artırmalarına yardımcı olur ve müşterilerin web sitesinde daha uzun süre kalmasını sağlar.

ETİKETLER
,