0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadınlar Neden Genital Estetik İsterler?

03 Nisan 2022
499 kez görüntülendi
Kadınlar Neden Genital Estetik İsterler?

Günümüzde özellikle kadınların fazlasıyla tercih nedeni olan bir estetik türü genital estetik nedir ve kadınlar neden genital estetik isterler?

Genital estetik yaptırmak isteyen kadınlar, uzmanlar tarafından öncelikle incelenir. Onay almış bir psikolojik nedene bağlı olarak; vücut bozulması, eşler tarafından aldatılma, beğenilmeme, boşanma korkuları vb. durumlar nedeniyle estetiğe yönelmiştir. Kısaca Genital estetik nasıl yapılır, neleri kapsar?

Genital Estetik Nedir Ve Neleri Kapsar?

Genital estetik, sonradan oluşan yada doğuştan meydana gelen, vajina ve vulva bölgesindeki   deformasyonların yeniden oluşumlarını sağlamak için yapılan operasyonların tümüne verilen isimdir. Kadınların cinsel organının deforme olmuş olması, zaman içerisinde kadında özgüven eksikliğine neden olur. Bundan dolayı çekingenlik, duygusal ilişki, cinsellikten kaçınma, evlilik yaşamının olumsuz etkilenmesi gibi duyguları tetikler. Benzeri sebeplerden kaynaklı, estetik yaptırmak kadınlar için önemli hale gelmiştir. Bu nedenle günümüzde kadınların bir çoğu estetiğe yönelmektedir. Genital estetiği kapsayan durumlar nelerdir sorusunun cevabı şu şekildedir; vajina çapının daralması, genital kasları geliştirici olarak bilinen labioplasti ve perineoplasti olarak isimlendirilen vajinanın dış görünüşünü düzelten estetik işlemlerdir. Vajinanın iç kısmına yönelik yapılan işleme vajinoplasti denmektedir.

Kadınlar Neden Genital Estetiğe İhtiyaç Duyarlar?

Kadınlar genital estetiğe neden ihtiyaç duyarlar sorusunun en özet cevabı; genç görünümü önemsedikleri için vajina bölgesinde istenilen görüntüye sahip olabilmektir. Vajina, esnek bir yapıya sahip olduğu için erkeklerin penis kalınlığına göre uyum sağlayan bir yapıdadır. Bazı durumlarda örneğin doğum yada doğum sonrası oluşan deformasyonlardan kaynaklı, kadınlar vajinadaki esnekliği kaybetmektedir. Vajinada oluşan yırtık ve genişleme gibi durumlar, kaçınılmaz bir sorun olarak karşımıza çıkar. Kadınlar bu durumda genital estetiğe ihtiyaç duymaktadırlar. Genellikle günümüzdeki genital bölge ile ilgili hastalığa sahip kişilerin utanma tabularını yıkamamalarından kaynaklı, çevreye yada doktorlara danışma konusunda  güçlük çekmektedirler. Genital estetik işlemini yaptırmak isteyen bir çok kadının gerçeği kabullenmesi ve bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Hangi Durumlarda Genital Estetik Gerekir?

Kadınların vücudunda oluşan deri ve yaşlanma süreci, genital bölgeyi ve vajinayı etkilemektedir. Özellikle hamilelik ve doğum gibi süreçlerde, dış genital bölge vajinaya destek sağlayan kas dokularının da etkilenmesi mümkün olmaktadır. Diğer taraftan bu sorunlar kadınlarda 30 yaş sonrası sigara kullanımı, kronik öksürük, menopoz, hormonsal desteğin azalması ve cinsel birliktelikte partnerin anatomisidir. Bu durumları tetiklemekle birlikte daha sık gözlenmektedir. Kadınların bu durumlara bağlı olarak estetik yaptırmaları gerekmektedir.

Genital Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genital estetik ameliyatı nasıl yapılıyor sorusuna vereceğimiz cevap öncelikle; bölgede oluşan deformitelerin tesipit edilmesinin ardından birçok farklı operasyonlarla yapılıyor. Vajina daraltma, lokal ve genel anestezi ile iki şekilde de yapılabilen ameliyatlardır. İlk olarak vajina girişinden başlayarak emilebilen dikiş yöntemi ile dokular kat kat bir araya getiriliyor. Şekil verilerek vajinanın tamamı bu işlemle  daraltılabilmektedir. Genital estetik uygulanması, kadınların sosyal olarak kendilerini iyi hissetmeleri sağlar. Bunun yanı sıra partnerle girilen cinsel ilişki uyumunu arttırarak zevk almalarını  amaçlamaktadır. Yaşlanmaya bağlı olarak vajina kısmındaki yağ dokuları azalmaya başlar. Bu sebeple günümüzde en yaygın olarak vajinoplasti operasyonu yapılmaktadır. Ayrıca iç dudak küçültme gibi operasyonlar kadınların ihtiyacı olan genital estetiklerden bazılarıdır.

Diğer yapılan operasyonlar ise, kliteroplasti ve labioplastidir. Klitoris, idrar kanalının üzerinde her iki labiumların hemen üst tarafında bulunan kabarık kısımdır. Fazla olan doku, cerrahi müdahale ile uzaklaştırılmaktadır. Kliteroplasti ameliyatı, labioplasti estetiği ile birlikte yapılabilmektedir. Labioplasti, bölgede bulunan labianın boyutunu azaltan bir estetik cerrahisidir. Genellikle isteğe bağlı olarak anestezi veya lokal anestezi ameliyatları ile yapılıyor. Vajinanın fazla kısımları çıkartılıp, küçültülerek yeniden Labioplasti  estetik işlemle şekil veriliyor. Kadınlar neden genital estetik isterler? Bu makalede kısaca anlatmış olduk.

Burun Dolgusu Nasıl Uygulanmaktadır makalemiz de ilginizi çekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?