0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

İYS Sisteminin Avantajları Nelerdir?

26 Nisan 2023
93 kez görüntülendi
İYS Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Ticaret Bakanlığı elektronik ileti yönetim sistemi veri tabanı İYS, birçok firma tarafından önemli detaylar barındırıyor. Siz de firmamıza başvuru ile avantajlardan yararlanabilirsiniz.

İleti yönetim sistemi başvurusu yaptığınızda pek çok avantaj sizinle olacaktır.  Kurumsal mesaj izinleri yönetim sistemlerini güvenli bir zeminden kullanmış olursunuz. Ticari mesaj gönderen her firma için benzer avantajlardan yararlanmak kolayca gerçekleşecektir.

İys Nedir?

İys nedir sorusunun kısa bir yanıtı, ticari elektronik iletileri yönetmeyi mümkün kılan bir veri tabanı sistemidir. Açılımı ileti yönetim sistemidir ve 2015 senesinde çıkan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Yönetmeliği kapsamında oluşturulmuştur. Veri tabanı sisteminin amacı, mesaj güvenliği konusunda yönetimi sağlamaktır.

 • Pazarlama
 • Hediye
 • Promosyon
 • Kampanya
 • İndirim gibi ticari amaçla gönderilen ticari iletilerin onaya bağlı gönderimini ön görmektedir.

Dijital ortamda iys nedir sorusunun önemi, başvuru yapılması gereken bir veri tabanı olmasıyla yakından ilgilidir. Belge güvenliği ve gizliliği için taraflar arası yönetimin kolayca sağlanması ancak iys ile mümkündür. İYS ulusal bir veri tabanıdır, yani belirli bir ülke sınırı içinde geçerli olan yönetim sistemi demektir. Bununla birlikte İleti Yönetim Sistemi İle İletilerinizi Yönetin! makalemizi de okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İys Avantajları Nelerdir?

İys hizmet sağlayıcıları ve alıcıları iys avantajları bakımından önemli artılar elde edebilir. İletişim kanallarını kullanan ticari iletişim sağlayan firmalar kanuna uygun bir şekilde hareket etmiş olacaktır. Yasal olarak mesaj ileti prosedürüne uygunluk, kurumsal değerlere de avantaj katabilen bir etkendir.

 • Hangi şirketlerden veri almak istediğinizi seçebilirsiniz.
 • Merkezi bir etki sağlaması sayesinde haksız rekabeti engeller.
 • İşletmelerde operasyon yükünü azaltmaya destek bir hizmettir.
 • Ürün ve hizmet tanıtımı yapan firmalar potansiyel müşterilerle doğru bir iletişim kurma prosedürü geliştirebilir. İzin yönetimi konusunda etkili bir durum olacaktır.
 • İYS alıcıları ve sağlayıcıları her iki taraf da uygun bir iletişim izin süreci yaşar.
 • E posta, SMS ve mail ile arama yöntemiyle mesaj gönderen ve alan taraflar yönetmelik kapsamında güvenli bilgi garantisi sağlar.
 • Tek ve aynı platform üzerinden ileti yönetimi sağlanmış olur. E devlet üzerinden de kontrol sistemi desteklenmektedir.
 • Güvenli veri saklaması bakımından etkili bir yöntem sunar.
 • Data yükleme formatı bakımından excell, txt ve CSV işlemi yapılabilir.
 • İys avantajları arasında maliyeti düşük bir veri tabanı olması nedeniyle ekonomik sonuçlar sağlar.

İYS Veri Tabanında Hangi Bilgiler Olmalı?

Veri tabanına kayıt yapmak isteyenlerin bazı bilgileri barındırması gerekmektedir.  İletişim adresi bilgileri, izin türü, izin tarihi, iletişim kanalı ve izin kaynağı bilgileri olmalıdır. Bu bilgileri elektronik ileti yönetim sistemi ile nasıl elde edebileceğiniz konusunda firmamızdan detayları öğrenebilirsiniz.  Başvurularınızı kapsamlı bir şekilde değerlendirirken yapılması gerekenler, yönlendirmeleri de size aktarmaktayız.

İleti Yöntemleri Güvenliği

SMS, arama, mail gibi iletişim yöntemlerinin düzenlenmesi hem güvenlik hem de memnuniyet açısından önemli bir konudur. Müşterilerinize göndereceğiniz mesajları, reklam olarak düşündüğünüzde, belirli bir prosedür gerektiğini otomatik düşünmek mümkündür.  İzinler otomatik olarak güvenli şekilde veri tabanı içinde saklanmaya devam edecektir.

Kurumsal prosedürleri düzenleyen ileti yönetim sistemi e devlet ile yeni adres ekleme bakımından bağlantılıdır. Ticaret Bakanlığı ile beraber oluşan bir veri tabanı olduğu için firmamızdan güvenle paket hizmet alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kutlama Tebrik Mesajları Onay Gerektirir mi?

Müşterilerinize kutlama ve tebrik mesajı göndermek istiyor olabilirsiniz. Bu gibi hallerde de onay almanız gerekecektir. İşletmenizin bilinirliğini artıran bir durum olması nedeniyle, bu tür iletilerde elektronik izin alarak ileti göndermek gerekir.

Elektronik ileti yönetim sistemi başvurusu yapmak ve onaylı iletiler gönderip almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İYS nedir ve ne zaman oluşturulmuştur?

İYS, ticari elektronik iletileri yönetmeyi mümkün kılan bir veri tabanı sistemidir ve 2015 yılında Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Yönetmeliği kapsamında oluşturulmuştur.

İYS avantajları nelerdir?

Yasal olarak mesaj ileti prosedürüne uygunluk, kurumsal değerlere avantaj katabilen bir etkendir.
Merkezi bir etki sağlayarak haksız rekabeti engeller.
İşletmelerde operasyon yükünü azaltmaya destek olur.
Ürün ve hizmet tanıtımı yapan firmalar potansiyel müşterilerle doğru bir iletişim kurma prosedürü geliştirebilir ve izin yönetimi konusunda etkili bir durum sağlar.
E-posta, SMS ve mail ile arama yöntemiyle mesaj gönderen ve alan taraflar, yönetmelik kapsamında güvenli bilgi garantisi sağlar.
Tek ve aynı platform üzerinden ileti yönetimi sağlanmış olur. E-devlet üzerinden de kontrol sistemi desteklenir.
Güvenli veri saklaması bakımından etkili bir yöntem sunar.
Data yükleme formatı bakımından Excel, txt ve CSV işlemi yapılabilir.
Ekonomik sonuçlar sağlayan düşük maliyetli bir veri tabanıdır.

İYS veri tabanında hangi bilgiler olmalıdır?

Veri tabanına kayıt yapmak isteyenlerin iletişim adresi bilgileri, izin türü, izin tarihi, iletişim kanalı ve izin kaynağı bilgilerini içermelidir.

Hangi şirketlerden veri alabiliriz?

İYS, hangi şirketlerden veri almak istediğinizi seçebilmenizi sağlar. Firmalar, İYS üzerinden hangi şirketlerin kendilerine ileti gönderebileceğini belirleyebilir ve kontrol edebilir.

ETİKETLER
,