0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

İnstagram Sende Ekle Özelliği

21 Mart 2022
498 kez görüntülendi
İnstagram Sende Ekle Özelliği

Fotoğraf ve video paylaşımları ile adeta insan hayatının her noktasına giren instagram, bir yandan da İnstagram sende ekle özelliği gibi yenilikler geliştiriyor.

İnstagram sende ekle özelliği, instagram kullanıcıları tarafından en popüler özellik olarak kullanılmaktadır. Bu özellik birçok sosyal medya platformları arasında kendi farkını ortaya koyabilmektedir. Çünkü bu özellik sayesinde sosyal medya kullanıcıları daha etkili iletişim kuruyor. Ayrıca daha fazla takipçiye ulaşabilmektedir. Daha önceleri çok fazla takipçiler tarafından kullanılan bir özellikken şimdilerde ise her takipçi tarafından kullanılıyor. Markalar tarafından da etkili içerikler üretmek açısından birçok avantaj sağlayabilmektedir. Özellikle KOBİ’ler takipçilerine, ilgisini çekebilecek görevler vererek marka imajını çok daha hızlı ve kolay bir şekilde arttırabilmektedirler.  Bu yazımızda İnstagram da Sende Ekle Özelliği Nedir? İnstagram da Sende Ekle Özelliği Nasıl Yapılır? İnstagramda sende ekle özelliğinin amacı nedir? Gibi soruları sizler için değerledik.

İnstagram Sende Ekle Özelliği Nedir?

İnstagram, son dönemlerde birçok yeni özellikler geliştirerek kullanıcıların hizmetine yeni özellikler geliştirerek sunmaya devam etmektedir. Bu özelliklerin en başında sende ekle özelliği yer almaktadır.  Bu özellik birçok instagram kullanıcıları tarafından henüz tam olarak bilinmemektedir. Peki, instagramın son zamanlarda kullanıcılarına sunmuş olduğu sende ekle özelliği nedir ve nasıl kullanılır. İnstagramda sende ekle özelliği, İnstagram uygulamasının hikâye sekmesinde yer alan çıkartmalar arasında yer almaktadır. Bu çıkartma sayesinde kullanıcılar belirli bir konuyu izleyerek diğer kullanıcıların hikâyelerine kendi hikâyeleri ile yanıt verebilmektedir.  Böylece kullanıcılar arasında bir etkileşim gerçekleşerek hikâyeler dizisi meydana gelmektedir. İnstagram kullanıcıların hikâyelerinde gördüğümüz sen de ekle çıkartmasını ilk olarak Endonezya ve Japonya’da test etti. Bu özelliği ile şimdilerde sosyal medya kullanıcıları tarafından en eğlenceli çıkartmaların başında gelmektedir. İnstagram bu özelliği ile kullanıcıların beğenilerini kazanarak trend olmaya devam etmektedir.

İnstegram Sende Ekle Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram sende ekle özelliğinin nasıl kullanıldığına baktığımızda,  hikâyeler sekmesinde çıkartmalar arasında yer alan sende ekle özelliği aracılığıyla kullanıcılar tarafından çekilen fotoğraflar veya paylaşmak istedikleri herhangi bir içeriği paylaşarak diğer kullanıcılardan da kendi paylaşımlarını eklemelerini isteyebilirler. Herhangi bir kullanıcının hikâyesinde sen de ekle çıkartmasına tıkladığınızda, yanıt veren kişileri ve hikâyelerini görmek mümkün. Bununla birlikte bu uygulama instagramda hikâye paylaşımlarını artırıyor. Ayrıca kullanıcıların bu vesile ile hikâyelere olan bağlılıklarını artırıyor. Bu doğrultuda İnstagram uygulamasını hayatlarının merkezinde konumlandırılmasına yol açmaktadır.

Sende Ekle Özelliğinin Amacı Nedir?

İnstagram kullanıcıların bir birleri ile daha hızlı etkileşim kurup, daha fazla takipçiye ulaşılmasını sağlamaktadır. Son dönemlerde instagram birçok yenilik geliştirerek insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Kullanıcıların gerek video paylaşmalarını gerekse hikâye paylaşımlarını kolaylaştırarak insanların ilgi odağı haline gelmiştir. Daha önceleri instagram’ın video özelliği kullanıcıları tarafından en popülerdi. Şimdilerde özellikle hikâye sekmesi geliştirilerek kullanıcıların bu sekmeden birbirleri ile etkileşimi daha etkili olmaktadır.

İnstagram, hikâyelere farklı bir boyut kazandırarak her kesim tarafından hayranlık ile karşılanmıştır. Twitter, gibi diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak yeni bir uygulama geliştirerek takipçilerine sunmuştur. Sen de ekle özelliği ile kullanıcılar hikâyelerinde bulunan bu çıkartmayı tuşladıklarında, çıkartmayı kullanan diğer kişilerin hikâyelerine de ulaşabilmektedirler. Ayrıca bu uygulama sayesinde instagram diğer sosyal medya kullanıcılarının da beklentilerini yükseltmiştir. Bir rekabet ortamı yaratıp, kullanıcıların talepleri doğrultusunda yeni oluşumlar geliştirerek bunların öncüsü olmaktadır.

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır makalemizi incelediniz mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?