0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Instagram Dondurma Adımları: Basit ve Hızlı Kılavuz 

30 Nisan 2023
123 kez görüntülendi
Instagram Dondurma Adımları: Basit ve Hızlı Kılavuz 

Son dönemlerde en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram özellikleri oldukça gelişmiştir. Instagram dondurma işlemi de Instagram kullanımı kadar yaygın ve pek çok kullanıcı tarafından gerçekleşen bir işlemdir. Instagram dondurmak isteyen kişiler hesaplarını dondurarak kullanıma bir süre ara verebilmektedir. Bu işlemi aslında hesabı tamamen kapatmak değil de bir süreliğine Instagram‘a girmemek için yapılan bir işlemdir. Instagram dondurma işlemi gerçekleştirildiği zaman diğer kullanıcılar tarafından da o hesap görülmez.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Hesabı Dondurma İşlemi

Instagram dondurma işlemi hem bilgisayar üzerinden hem de mobil cihazlar üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bilgisayardan Instagram dondurmak isteyen kişiler aşağıdaki adımları takip etmelidir;

 • İlk olarak bir bilgisayar üzerinden Instagram’a giriş yapmak gerekir.
 • Hangi hesaptan dondurma işleminin gerçekleştirilmesi isteniyorsa o hesaptan giriş yapmak önemlidir.
 • Hesaba giriş yapıldıktan sonra sağ üst köşeden profil resmine tıklamak gerekiyor. Buraya tıkladıktan sonra ekran profile geçiş yapacaktır.
 • Ekranda profil açıldıktan sonra ‘profili düzenle’ kısmına tıklamak gerekir.
 • Ardından ekranda aşağı doğru inmek gerekir.
 • Sağ altta yer alan ‘hesabımı geçici olarak kapat’ tuşuna dokunmak gerekir.
 • Ardından Instagram tarafından gelecek ‘hesabı neden kapatıyorsun?’ sorusuna yanıt verebilmek için yanında bir menü açılır. Bu menü üzerinden kişiler hesabını neden kapatmak istediğine dair bir seçeneğini seçmelidir.
 • Ardından şifre tekrar girilmelidir.
 • Hesabı kapatma seçeneği yalnızca menü üzerinden bir sebep seçilerek şifreyi girdikten sonra görülür.
 • Ardından ‘hesabı geçici olarak kapat’ butonuna tıklamak gerekiyor.
 • Bu işlem tamamlandıktan sonra hesap dondurma işlemi gerçekleşecektir.

Mobil Cihazlardan Instagram Hesabı Dondurma İşlemi

Bilgisayar üzerinden kolay bir şekilde Instagram dondurulabilirken aynı zamanda mobil cihazlar üzerinden de Instagram dondurma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Mobil cihazlardan Instagram dondurma işlemi şu şekilde gerçekleşir;

 • Bu işlem bilgisayar üzerinden yapılan işlemlerden biraz daha farklıdır.
 • Mobil cihazlar üzerinden Instagram dondurma işlemini yapabilmek için ilk olarak Instagram dondurma linkine ulaşmak gerekiyor.
 • Şu an internet üzerinde ve çok çeşitli alanlarda Instagram hesap dondurma linki bulunur.
 • Kişiler bu linke tıklayarak direkt olarak cihazlar üzerinden hesap dondurma işlemine geçebilir.
 • Ancak link olmadan mobil cihazlar üzerinden Instagram hesabı dondurma işlemi gerçekleştirilemez.
 • Hesabına ara vermek isteyen kişiler Instagram hesabına hangi hesabı dondurmak istiyorsa onunla giriş yapmalıdır.
 • Linke tıkladıktan sonra direkt olarak hesap dondurma linki açılır.
 • Buradan ‘hesabı dondur’ butonuna takıldıktan sonra oldukça kısa bir süre içerisinde hesap dondurma işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Instagram’da Dondurulmuş Hesap Nasıl Açılır?

Instagram kullanıcıları genel anlamda hesaplarına dondurma amacıyla geçici bir süreliğine kapatmadır. Yani kişiler tamamen hesabını kapatmak istemez. Eğer tamamen hesap kapatma işlemini yapmak isterlerse bu durumda ‘hesap silme’ adımlarını takip etmeleri gerekir. Ancak hesap dondurulduktan sonra bir süre sonra açma işlemi gerçekleştirebilir.

Kişiler dondurmuş olduğu hesabı yeniden aktif hale getirebilmek için bazı adımları takip etmelidir. Aslında hesap dondurma işleminden çok daha kolaydır. Kişiler normal Instagram adresine giriyormuş gibi kullanıcı adını ve şifresini doğru bir şekilde girer. Bu işlemler tamamlandıktan sonra dondurulmuş olan hesap direkt olarak açılacaktır. Yani dondurulmuş olan hesabını açmak için herhangi bir ekstra işleme gerek yoktur. Ancak hesap aktifleştirildikten sonra altı gün boyunca yeniden dondurma işlemi yapılamaz. Bu nedenle kişiler hesabını açıp açmak isteyip istemediğine daha önceden karar vermelidir. Instagram hesap dondurma işleminden sonra hesabı açma işlemi kişinin isteğine bağlı olarak gerçekleşir. Yani herhangi bir süre kısıtlaması yoktur.

Google Harita kaydı nedir?

Google Harita kaydı, bir işletmenin Google Haritalar’da yer alması için yapılan kayıt işlemidir. Bu kayıt sayesinde işletmelerin hedef kitlesine ulaşması daha da kolaylaşır.

Google Harita kaydı yapmak için ne yapılmalıdır?

İşletme sahipleri Google Harita kaydı yapmak için Google My Business sayfasına kayıt olmalı ve işletme bilgilerini doğru bir şekilde girerek kaydetmelidir.

Instagram hesabını dondurmak ne demektir?

Instagram hesabını dondurmak, hesabın geçici bir süreliğine kullanımdan kaldırılmasıdır. Bu sayede hesap sahibi bir süre Instagram’a giriş yapmayabilir ve hesap diğer kullanıcılar tarafından da görüntülenmez.

Instagram hesabını bilgisayar üzerinden dondurmak için hangi adımlar izlenmelidir?

Bilgisayar üzerinden Instagram hesabını dondurmak için öncelikle Instagram.com adresine gidilerek hesaba giriş yapılmalıdır. Profil resmi tıklanarak profil sayfasına geçilir ve “profili düzenle” seçeneği seçilir. Ardından “hesabımı geçici olarak kapat” seçeneği seçilerek hesabın neden kapatıldığına dair bir sebep belirlenir ve şifre tekrar girilerek işlem tamamlanır.

ETİKETLER
,