0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Instagram Erişim Kısıtlaması Nedir?

19 Haziran 2023
117 kez görüntülendi
Instagram Erişim Kısıtlaması Nedir?

Platform kullanıcılarını yakından ilgilendiren Instagram erişim kısıtlaması nedir oldukça merak edilen konulardan biridir. Bu kısıtlama sonucunda Instagram üzerinden bazı özelliklere erişim sağlayamamanız söz konusu olmaktadır. Dolayısıyla özellikle hesabınızı aktif bir şekilde kullanıyorsanız bu kısıtlama sizin için can sıkıcı olabilir.

Özellikle Instagram üzerinden bir şey yapmaya çalışırken “Lütfen daha sonra tekrar dene” uyarısını alıyorsanız ve bu uyarı bir süre devam ediyorsa, hesabınızın kısıtlanması söz konusu olabilmektedir. Bu kısıtlama uyarısı çoğunlukla birini takip etmeye, bir gönderiye yorum yapmaya ya da bir gönderiyi beğenmeye çalışırken ortaya çıkmaktadır.

Instagram Erişim Kısıtlaması Neden Olur?

Bilindiği üzere Instagram kullanımı bazı yasal sınırlamalar dahilinde olmaktadır. Bu sınırlamalara uyum sağlanması halinde hesaplara Instagram tarafından kısıtlamalar getirilebilmektedir. Instagram erişim sınırlaması probleminin tam olarak neyden kaynaklı olarak ortaya çıktığını bilmek güçtür.

Ancak bazı durumlar sonucunda bu sınırlamaların getirildiği bilinmektedir. Örneğin, bir gün içerisinde pek çok kişiyi art arda takip etmek, hızlı bir şekilde beğeni yapmak ya da sürekli olarak yorum yapmak Instagram tarafından spam olarak algılanabilir. Bu durumda hesabınız için bir kısıtlama söz konusu olabilmektedir.

Instagram Erişim Kısıtlaması Kaç Gün Sürer?

Erişimin kısıtlanması kullanıcılar için oldukça sinir bozucu bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar bu kısıtlamanın ne zaman ortadan kalkacağını merak etmektedir Peki Instagram erişim kısıtlaması kaç gün sürer? Aslına bakacak olursanız, tıpkı nedeninde olduğu gibi bu konuda da net bir cevap vermek mümkün değildir.

Bu kısıtlama çoğunlukla 2 ila 7 gün arasında kalkmaktadır. Ancak bazı durumlarda hesap kısıtlamalarının 20 ila 30 güne kadar sürebildiği de bilinmektedir. Bu süre temel olarak sizin hesabınızı nasıl kullandığınız ile ilişkilidir.

Erişim Kısıtlaması Nasıl Kaldırılır?

Eğer hesabınızı doğru şekilde kullanmaya devam ederseniz kısıtlama da hızlı bir şekilde kaldırılacaktır. Bunun için gerçek bir kullanıcı olduğunuzu ispatlamanız önem taşımaktadır. Dolayısıyla 1 saat içerisinde art arda takip, beğeni ya da yorum yapmaktan kaçınmalısınız. Böylece Instagram erişim kısıtlaması nedir sorunu kısa sürede çözülecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. Mehmet dedi ki:

  Merhaba, makaleniz gerçekten bilgilendiriciydi. Ancak, erişim kısıtlamasının doğru şekilde kaldırılması konusunda daha fazla ayrıntıya değinebilir misiniz? Teşekkürler!

 2. Pinar dedi ki:

  Merhaba, bu yazıyı okurken aklıma şu soru geldi: Instagram erişim kısıtlamasının süresi hesap bazında mı belirlenir yoksa herhangi bir gönderiyi beğenme veya yorum yapma eyleminde bulunan herkes için aynı mıdır? Teşekkürler.

 3. Fati̇h dedi ki:

  Merhaba, makalenizin sonunda erişim kısıtlamasını nasıl kaldırabileceğimize dair biraz daha ayrıntıya girebilir misiniz? Teşekkürler.

 4. Murat dedi ki:

  Merhaba, makaleniz gerçekten aydınlatıcı oldu. Instgram erişim kısıtlamasının ne olduğunu ve nasıl kaldırılabileceğini daha iyi anladım. Ancak, bu kısıtlamanın süresi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Genellikle Instagram erişim kısıtlaması kaç gün sürer? Teşekkürler!

 5. Yasi̇n dedi ki:

  Erişim kısıtlaması neden olur? Bence Instagram’da kötü niyetli kullanıcılar yüzünden böyle kısıtlamalar yapılmak zorunda kalınıyor. Belki de daha iyi bir filtreleme sistemiyle bu sorunlar ortadan kalkabilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz?

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?