0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Galaxy Note 10 Plus Telefon İncelemesi

27 Mart 2022
604 kez görüntülendi
Galaxy Note 10 Plus Telefon İncelemesi

İçindekiler

Samsung, Note 9’dan sonra ülkemizde satışa sunduğu telefon Galaxy Note 10 Plus. Bu yazımızda Galaxy Note 10 Plus sizler için inceledik.

Galaxy Note 10 Plus incelemesi, Samsung’un piyasaya yeni sürmüş olduğu telefon modellerinden biride galaxy note 10 plustur. Bu yazımızda Samsung firmasının piyasaya sürdüğü teknolojik harikası telefonun ne olduğunu, tasarımının neler olduğu ve özelliklerinin neler olduğunu? aklınıza takılan bütün bu soruları sizler için ayrıntıları ile değerlendirdik. Şimdi gelin hep beraber bu soruların neler olduğuna bir bakalım.

Samsung Firmasının Teknolojik Harikası

Samsung’un daha önceden piyasaya sürmüş olduğu her Note modelinde olduğu gibi bu yeni modelde de önceki modellerine göre birçok farklı özellikler vardır. Daha önceden piyasaya sürülmüş olan samsung note 9’a kıyasla son seride birden çok farklılık vardır. Galaxy Note 10 Plus inceledimizde, önceki modellere kıyasla hem özellikleri açısından farklıdır. Hem de fiyat açısından farklılık arz etmektedir. Birçok kullanıcı açısından fiyatının yüksek olduğu bilinmektedir. Bundan ötürü bu modelin herkesin satın alıp kullanacağı bir model olduğunu söylemek oldukça güçtür.

Galaxy Note 10 Plus Özellikleri

Tasarımı ile oldukça çekici bir özelliğe sahiptir. Samsung’un yeni amiral gemilerinden biri olan bu teknoloji harikası samsung tarafından müşterilerine tanıtıldı. Tasarımıyla herkesi kendine hayran bırakan Galaxy Note 10 Plus’un özelliklerinin neler olduğunu listelik. Bunlar;

  • Samsung ’un bu sürümünde öncekilere oranla daha büyük bir ekran yapısıyla kaşı karşıya kaldığımzı söyleyebiliriz. Yeni sürüm olan bu model, 6,8 inç büyüklüğündeki Dinamil Amoled ekranı 1440*3040 piksel çözünürlük sunmaktadır. Büyüklüğü ve her iki yüzeyinin camdan olması onun kaygan bir yapıya sahip olmasına yol açıyor.
  • Telefon ekranının her iki yanının camdan olması kullanıcıları ekran koruyucu kullanmaya teşvik etmektedir.
  • Samsung tarafından daha önceden piyasaya sürülmüş olan cihazlardan birçok konuda farklı özellikleri barındırmaktadır. Bu özelliklerin en belirgini ise cihazın ekran boyutu ve buna paralel olarak cihazın boyutudur.
  • 7,9 mm kalınlığa ve 196 gram ağırlığa sahiptir. Her iki yönden de Note 9’dan daha üstün olduğunu söyleyebiliriz.
  • Bir diğer özellik ise film ve video izlenirken ekranın kaliteli bir görüntü içeriği bizlere sunabilmesidir. Gerek oyun oynarken gerekse film ve video izlerken ekran canlılığı sayesinde kullanıcılara keyifli zaman geçirmelerini sağlamaktadır.
  • Parmak izi uygulamasını Galaxy Note 10 Plus modelinde de görmekteyiz. Ancak bu uygulamanın Note 9’a göre daha yukarıda tasarlandığını göreceksiniz. Buradaki amaç başparmağın bu oluşuma daha kolay ulaşabilmesini sağlamaktır. Bu şekilde olması cihazın hem daha kullanışlı olmasını hem de kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.
  • Bu telefonda işletim sistemi olarak Android 9 karşımıza çıkmaktadır.
  • Bir diğer özellik ise yüz tanıma sisteminin olmasıdır. Bu yönteminde tıpkı diğer özellikleri gibi iyi kullanıldığını ve kullanıcıların bundan memnun kalacağını söylenebiliriz.
  • Parmak okuma sensörü yöntemi kullanılırken kullanıcıların bu sensörü ıslak parmakları ile kullanmamalarında yarar vardır. Çünkü ıslak parmak ile bu sensöre basıldığında cihaz parmağı okuyamayabilir.
  •  Galaxy Note 10 Plus’un Ara yüzüne baktığınızda birçok işlemi rahatlıkla yapabildiğinizi göreceksiniz. Örneğin, navigasyon tuşlarının kullanım biçimini değiştirebildiğiniz gibi bu tuşların ortadan kaldırılıp daha sezgisel bir kullanımın uygulama imkânını bizlere sağlayabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?