0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Evden Yapılabilecek İş Fikirleri

21 Mart 2022
586 kez görüntülendi
Evden Yapılabilecek İş Fikirleri

Evden yapılabilecek iş fikirleri araştırması yapıyorsanız, sizin için derlediğimiz yazımızı okumadan, evden yapacağınız yeni bir işe karar vermeyin.

Evden yapılabilecek iş fikirleri, depo veya ofis kiralamak istemeyen kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Yeni bir iş kurmak, fakat maliyetinin çok az olmasını isteyen kişilerin için ideal bir çözümdür. Bu yazımızda hızlı ve kolay bir şekilde başlayabileceğiniz iş fikirlerine değineceğiz.

1 – El Yapımı Ürünler Satmak

El emeği ile üretim yapmayı seviyorsanız, bu ev ortamında yapılan iş fikri tam size göredir. Evden yapabileceğiniz işler arasında mum yapımı, takı yapımı, seramik eşyalar veya çini boyama ürünleri imalatı, örgü örerek ve giysi dikerek ürün elde etme, yemek yapıp satma vb işleri sayabiliriz. Bu bahsettiğimiz işleri, rahatlıkla ev ortamında yaparak internet üzerinden satabilirsiniz.

2 – Evden Talep Üzerine Baskı İşi Yapmak

Evden talep üzerine baskı işi yapmak, tasarım yapmayı seven fakat bu ürünleri kendisi yapmak istemeyen kişilerin tercih edeceği evden yapılabilecek iş fikirleri arasındadır.

Evden talep üzerine baskı işi, stoksuz olarak yürütebileceğiniz bir iş fikridir. Örneğin t-shirt üzerine isteğe bağlı bir baskı yapabilirsiniz. Ya da battaniye, defter, ayakkabı, pantolon, çantalar, telefon kılıfları, şişeler, kırtasiye malzemeleri, kupalar, yastıklar, çarşaflar, havlular, posterler, çıkartmalar, kulaklıklar ve hoparlörler üzerine isteğe bağlı baskı yapabilirsiniz İnternet ortamında örnek olarak belirlediğiniz baskı türlerinizden, gelen talepler doğrultusunda baskılarınızı yaparsınız. Siparişlerinizi tam zamanında teslim etmeniz işinizin büyümesi açısından önemlidir..

3 – Ürünlerin Toplu Olarak Alınıp Çevrimiçi Satılması

Ürün satabilmenin başka bir yolu, ürünleri toptan satın alıp bunları çevrimiçi ortamda tek tek satmaktır. Toplu olarak alınan ürünlere daha düşük bir maliyetle sahip olabilirsiniz. Zaten indirimli olarak almış olduğunuz ürünleri, üzerine kar marjınızı da ilave ederek daha pahalıya satabilirsiniz. Dilerseniz kar marjınızı biraz düşük tutarak, ürünlerinizi perakendecilere toplu olarak da satabilirsiniz.

4 – Çevrimiçi Eğitim Verilmesi

Çevrimiçi eğitim vermek, kişinin belli bir alanda yeteneği olması ve eğitim vermesi durumunda tercih sebebidir. Diğer taraftan çevrimiçi eğitim, evden yapılabilecek iş fikirlerinden biridir. Çevrimiçi ortamda eğitimi verilen konulardan bazıları, matematik, yabancı dil, robotik kodlama, drama, kitap yazımı, finans, pilates, yoga, bazı meslek dallarına ait eğitimler, yönetimsel eğitimler, psikoloji seminerleri, müzik, resim, dikiş, nakış, hitabet, aşçılık, bilgisayar programları, kişisel gelişim eğitimleri, satış ve pazarlama eğitimleri, iletişim eğitimleri, kurumsal eğitimler vb örnekler olarak sayabiliriz.

5 – İnternet Ortamında Blog Kurmak

Yazma konusunda yeteneğiniz varsa, internet ortamında blog kurma iş fikri tam size göre olacaktır. Bloğunuzda, reklamcılık, gezi ve seyahat, ürün ve hizmet satışı gibi konuları içeren paylaşımlar yapabilirsiniz. Yine internet üzerinden içerik üreterek para kazanabilirsiniz. Bu yöntemle para kazanmak için içerik yazarları iş ilanları linkinden firmamıza ulaşarak para kazanmaya başlayın.

Blog oluşturacaksanız bloğunuzun başarılı olması için yapmanız gerekenlere dikkat edin. Yapmaktan keyif aldığınız bir niş seçin. Okuyucuların ilgisini çekecek ve kişiye değer katacak içerik belirleyin. Bloğunuzun sosyal medya ya da başka platformlarda tanıtımını yapın. Bloğunuza reklam alarak, hizmet satarak para kazanmaya başlayın.

6 – Çevrimiçi Fotoğraf Satmak

Özellikle fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve bu alanda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, çevrimiçi fotoğraf satarak para kazanmak, evden yapılabilecek iş fikirleri arasında size en uygun iş fikri olabilir. Mağazanız çalışmaya başladığı zaman siz de para kazanmaya başlayabilirsiniz. Çevrimiçi fotoğraf satabilmeniz için yapmanız gerekenleri öğrenin. Fotoğraflarınızı tanıtan ve başkalarının ilgisini çekecek tarzda içerik oluşturun. Fotoğraflarınızı kendi web sitenizde, stok fotoğraf sitelerinde ve diğer çevrimiçi pazarlarda satabilirsiniz. Etkinlik, düğün, bebek gibi diğer fotoğrafçılık hizmetlerinde çalışmalar yapmalısınız.

Telefondan para kazanmanın yolları makalemizi okudunuz mu?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?