0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

En Çok Satılan Viko Sigorta Kutusu Çeşitleri

02 Ağustos 2022
540 kez görüntülendi
En Çok Satılan Viko Sigorta Kutusu Çeşitleri

Sigorta kutusu inşaat ve benzeri yapıların olduğu ve elektrik akımının olduğu yerlerde kullanılır. Viko sigorta kutusu da bunlardan biridir.

Sigorta kutusu; inşaat ve inşaata bağlı her türlü yapılarda kullanılan bu kutular, bu sayede elektrik akımını kontrol etmenize yardımcı olmaktadır. Kablolar ile dağıtım panosuna gelen elektrik akımı, sigorta kutusunu yönlendirilir ve bu sayede elektrik akımını kontrol edebiliriz.

Sigorta Kutusu Nedir?

Sigorta kutusu, sigorta elamanının açık kalıp zarar görmesini engelleyip muhafaza eder. Ayrıca sigortanın yıpranmasını ve her türlü oluşabilecek risklere karşı sigortayı korumaktadır. Elektrik kablolarının elektrik akımını bu kutuya yollayarak oluşabilecek arıza veya kazalara karşı sigortayı koruma amaçlı açma ve kapama şeklinde olan bir cihazdır.

Ölçüleri Neye Göre Değişkenlik Gösterir?

Evinizin veya iş yerinizin iç dekorasyonuna uygun bir Viko sigorta kutusu kullanarak farklı bir ortam yaratabilirsiniz. Aynı zamanda sigorta kutu ölçüleri kullandığınız amaca ve yere göre birbirinden farklı ölçülerde olmaktadır. Binada, iş yerinizde veya evinizde kullanacağınız sigorta kutularının ölçütleri birbirinde farklıdır.  Bu nedenle oturduğunuz evde anahtar ve priz sayısı seçeceğiniz sigorta kutusunu belirleyebilmektedir.

En Fazla Tercih Edilen Viko Sigorta Kutusu

Sigorta Kutusu sıva altı ve üstü olmak üzere 8’li, 16’lı 36’lı gibi modelleri tercih edilmektedir. Bununla birlikte en fazla tercih edilen modeller aşağıda liste şeklinde yer almaktadır.

  • 8’li Sıva üstü sigorta kutusu
  • 12’li sıva üstü sigorta kutusu,
  • 1-2’li sıva üstü beyaz sigorta kutusu,
  • 1’li sıva üstü sigorta kutusu,
  • 16’lı sıva altı sigorta kutusu,
  • 36’lı sıva altı sigorta kutusu.

Makale yazarlığı sitemizin yazarları tarafından hazırlanmış olan makalemizi incelediyseniz iletişim sayfasından bizlere ulaşarak makale siparişi verebilirsiniz.

Işıldar Polsyter Pano Modelleri Hakkında (Polsyter Pano)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?