0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünyanın En Güzel 10 Plajı

26 Mart 2023
149 kez görüntülendi
Dünyanın En Güzel 10 Plajı

Mavi ve berrak suları ve altın kumları ve sıcacık güneşi ile huzur bulabileceğiniz, göz kamaştırıcı, dünyanın en güzel 10 plajı dünyanın dört bir yanında sizleri beklemektedir. Her biri adeta cennetten bir köşe durumunda olan bu dünyaca ünlü plajların bazıları popüler bazıları ise yeterince bilinmemektedir. Ancak ortak özellikleri her birinin mutlaka ve mutlaka görülmesi gerektiği gerçeğidir.

1. Grace Bay – Karayipler

Adalar topluluğu olarak bilinen, sınırlarında yetişen kaktüs çeşitlerinin fazla olmasından dolayı bu isimle anılmaktadır. Britanya’nın denizaşırı topraklarının, Kuzey Atlas Okyanusu ile birleşen dünyanın en güzel plajlarından biri yer almaktadır. Özellikle Grace Bay, Provo Adasının en güzel ve nadide denizle birleşen noktası olarak bilinmektedir. Turkuaz renginde denizi, bembeyaz kumları ile yılın her döneminde, Eylül ve Ekim ayları dışında tercih edebileceğiniz yerlerden biridir. Aynı zamanda lüks evleri, pahalı otelleri, yeme içme mekanları ve barlarının her biri, birbirine yakın çevrelerdedir. Dünyanın en iyi sahilleri listesinde yerini almaktadır.

2. Flamenko Plajı – Porto Riko

Porto Riko’nun doğu kısmında yer alan Culebra Adasının plajı olarak bilinmektedir. Deniz suyunun temiz ve berrak görüntüsü sayesinde ziyaretçileri, görüntüsüne hayran bırakmaktadır. Özellikle tüplü dalış sporunun yapıldığı cam gibi suları sayesinde deniz canlılarını izlemenin keyfine varmak için harika bir deneyim olacaktır. Hafta sonları dinlenmek ve kısa tatil yapmak için adaya feribot ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu nedenle palmiyelerin çevrelediği evleri izlemek doğayla iç içe olmak için harika bir tercih olacaktır.

En Güzel 10 Plaj

3. Nacpan Plajı – Filipinler

Filipinlerin, Palavan adasının en güzel kasabası olarak bilinen El Nido, dünyadaki cennet olarak adlandırılmaktadır. Fakat bu kasabaya ulaşmak maddi ve manevi yönden hiç kolay olmayacaktır. Aralık, Ocak, Şubat ve Nisan ayları arasında seyahat için güvenli olacaktır. Aynı zamanda tatil planınızda bu bölge varsa hava durumuna göre hareket etmeniz gerekecektir. Sessiz ve kafa dinlemek için tercih edilen, yemyeşil ormanlık alanlar ve denizin farklı mavi tonlarının bulunduğu harika yerlerden biridir.

4. Whitehaven Plajı – Avustralya

Tüm dünyada parmakla gösterilen Avustralya’nın büyüleyici Whitehaven Plajı, 7 kilometre plaj uzunluğuna sahip dünyanın en güzel 10 plajı ünvanına sahip yerlerinden biridir. Turistler için unutulmaz bir deneyim olacak Whitehaven Plajına ulaşım için gemiler dışında günlük turlarda düzenlenmektedir. Okyanus üzerindeki keyfli yolculuğunuz sayesinde denizdeki canlılar ve balinalar sizlere eşlik edecektir. Bu nedenle balayı için tercih edilecek her mevsim, yazı yaşayacağınız harika yerlerden biridir.

5. Mar Del Plata Plajları – Arjantin

Tango dansı ile ünlü olan Arjantin’in, Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Mar del Plata Plajı en dikkat çekici plajlarından biridir. Aralık ayı itibari ile başlayan ve Mart ayına kadar süren yaz döneminde, bu harika plajları kalabalık görmek mümkündür. Özellikle kültür ve Sanat Turları yaparken doyasıya güneşlenmek isteyenler bu sahili tercih etmektedirler.

6. Hawaii Lanikai Plajı – Amerika Birleşik Devletleri

Dünyadaki sıcak, eşsizlik ve farklılığı, okyanusun incileri ile birleştiren en güzel plajlar Hawaii’de bulunmaktadır. Bu nedenle pasifik Okyanusunun ortasında yer alan Lanikai, romantik bir tatil isteyenlerin tercihleri arasındadır. 18 adacıktan oluşan Hawaii, popüleritisine rağmen denizi ve plajları el değmemiş görüntüsü ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle en romantik tatil yeri olarak bilinmektedir.

7. İztuzu Plajı – Muğla

Nesli tükenmekte olan Caretta Caretta cinsi kaplumbağaların bulunduğu bu plaj, çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Kadife kumlarının üzerinde güneşlenirken, geniş yüz ölçümü ile dikkat çekici harika sahillerden biridir. Doğasını korumak için çevresinde çok fazla tesis bulunmamaktadır. Kaplumbağalara ait özel dönemlerde plaj ziyaretlerinin kısıtlanması mümkün olacaktır.

Dünyanın En Güzel Plajları

8. Kaputaş Plajı – Antalya

Ailece seyahat eden kişilerin özellikle tercih ettiği en rahat seçeneklerden biri Kaputaş plajıdır. Kuş bakışı görüntüsü ile 200 basamaklı merdivenlerden inerek serin ve berrak sulara ulaşmak mümkündür. Antalya’nın sıcaklığından dolayı en güzel ziyaret edilecek dönem ise Eylül ayı olmaktadır. Coğrafi konumu nedeni ile de dikkat çeken Kaputaş plajı mutlaka görülmesi gereken plajlar listesinde yerini almaktadır.

9. Ölüdeniz – Muğla

Antalya ve Dalyan’ın ortasında yer alan Fethiye, Başta İngilizler olmak üzere yabancı turistlerin Türkiye’de yerleşik yaşama geçerken en çok tercih ettikleri yer burası olmaktadır. Fethiye’nin en güzel sahilleri arasında yer alan Ölüdeniz, yamaç paraşütü gibi birçok adrenalin sporlarına ilgisi olanları cezbeden yerlerden birisi olmaktadır.

10. Baia Do Sancho – Brezilya

Yüzme, dalış, seyahat ve çevrecilerin dünya çapında en çok tercih ettikleri favori olan yerlerden birisidir. Aynı zamanda Güney Amerika’nın bu adalar topluluğunda 3 bin kişi yerleşik olarak yaşamaktadır. 2018 yılında dünyanın en güzel plajları arasına girmiş bu plajdaki doğal güzellikler tamamen koruma altındadır. Bu nedenle çok fazla tesis bulunmamaktadır. Merdiven ve tüneller aracılığı ile ulaşılan plaj tertemiz keşfedilmemiş bir cennet olarak bilinmektedir.

Bunlara ek olarak; Fransız Polinezyasındaki Bora Bora, Tayland’daki Phi Phi Adası, Yunanistan’daki Navagio, Seyşellerdeki La Digue ve İspanya İbiza’daki Playa San Miguel dünyanın en güzel 10 plajı arasında yerini almaktadır.

Çocuklu Aileler için En İyi 5 Tatil Yeri