0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dropshipping İle Para Kazanmak Nasıl Olur?

29 Mart 2023
138 kez görüntülendi
Dropshipping İle Para Kazanmak Nasıl Olur?

Bir ticaret yöntemi olan dropshipping ile para kazanmak nasıl olur? Son zamanlarda yorucu iş sektöründen sıkılan herkes kendi işini yapmaya yönelmektedir. Bu işlerden biri de pek çok ayrıcalığı ve avantajı bulunan dropshipping yöntemi ile para kazanmaktır. Bu açıdan merak edilen konulardan biri de dropshipping nasıl yapılır?

Buradan para kazanmanız için herhangi bir tedarikçinin deposu üzerinden ürünlerin kargolanmasını sağlamanız ve ürün gönderimini gerçekleştirmek gerekmektedir. Bu yöntemde kişi kendi deposunu kullanma gibi bir durum ile karşı karşıya kalmamaktadır. Stoksuz satış olarak da adlandırılan bu satış şekli, doğru stratejiler ile uygulandığında para kazanmayı da beraberinde getirmektedir.

Dropshipping Para Kazandırır Mı?

Para kazanmanız için kendini ticaret ve satış sektörüne atanlar için bilindik bir kavram olan dropshipping yönteminin para kazandırıp kazandırmayacağı merak konusu olmaktadır. Bu anlamda ilgili sektörün içerisinde risk oranının oldukça düşük olduğundan bahsedilmektedir. Bu anlamda çok fazla gider olmadan girebileceğiniz bu işte para kazanmanız mümkün olacaktır.

Toptancıdan alınan ürünler ile yapacağınız ödemelerde, kar miktarı konularak güzel kazançlar elde edilebilmektedir. Önemli olan da depo veya reel bir işyeri gibi durumların bulunmamasından ötürü kira gibi giderlerin de kazancı etkilemiyor olmasıdır. O nedenle bu sektör içerisinde para kazanma gerçekleştirilebilmektedir.

Dropshipping İle Para Kazanmak İçin Ne Gerekli?

Stoksuz şekilde yapabileceğiniz tedariklerin genel adı olarak anılmakta olan ve yeni bir sektör olarak pek çok kişinin para kazanma için tercih ettiği dropshipping yapmanız için gerekli olan bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar sağlandığında para kazanmanız mümkün olacaktır.

Öncelikle şirket kuruluşu gerçekleştirilmelidir. Ardından satışa uygun olacak bir tedarikçinin seçilmesi de adımların en başında ve en önemlileri içerisinde yer almaktadır. Link alma olarak da adlandırılan XLM alma sağlanmalıdır. Sonrasında da bu entegrasyon site üzerinden gerçekleştirilmelidir. Ardından satış yapacağınız sitenin tasarımı müşterinin ilgisini çekecek şekilde tasarlanmalıdır. Son olarak ilgili satışlar ile sanal pos ve kargo anlaşmalarının gerçekleştirilmesi önemlidir.

Hangi Siteden Dropshipping Yapılır?

Hem Türkiye kapsamlı hem de uluslararası kapsamlı olarak dropshipping ile nasıl para kazanılır? Bunun için doğru sitelerin seçimi önemlidir. Siteler, alışveriş için en fazla kullanılan sitelerden olursa bu kazanç açısından da önemli olacaktır.

Bu anlamda dropshipping amazon, Trendyol, Shopify, Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 gibi siteler üzerinden de sağlanabilmektedir. Genel olarak bakıldığında bir e – ticaret sitesi üzerinden bu işlemler yürütülebilmektedir.

Dropshipping

Dropshipping Yapanlar Vergi Öder Mi?

Satışların yasal olarak yapılabilmesi için gerekli durumlar söz konusu olmaktadır. Bu anlamda satıcı ile müşteri arasında olan anlaşmalarda aracı görevi gördüğüne dair kişinin aracılık hizmeti kapsamında bir ödeme gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında Gelir Vergisi Beyannamesi kapsamında işin pazarlamacılık olduğu bilindiğinden gelir vergisi ödenmesi gerekmektedir.

Genel olarak net bir cevap vermemiz gerekirse de dropshipping yapanlar vergi ödeme zorunluluğuna tabi tutulmaktadırlar.

Dropshipping İçin Şirket Kurmak Zorunlu Mu?

Genel olarak dropshipping aylık kazanç oldukça yüksek miktarlara dayanabilmektedir. Bu anlamda da devletin bir vergi kesintisi uygulaması gerekli olmaktadır. Bunun dışında da işlemlerin yasal olarak yapılabilmesi için şirket kurmak zorunlu olmaktadır.

Şirket kurulumu şahıs şirketi veya limited şirket olarak farklılık göstermektedir. Bu gibi serbestlikler bulunmaktadır. Fakat yasal olarak bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için de şirket kurmak zorunludur. Bu anlamda örnek vermemiz gerekirse dropshipping trendyol üzerinden ise şirket kurulumu gerekmektedir. Fakat Amazon’ da bazı değişiklikler de olabilmektedir.

Stoksuz Dropshipping İle Para Kazanmak Nasıl Yapılır?

Zaten genel olarak dropshipping stoksuz satış olarak adlandırılmaktadır. Bu kapsamda da herhangi bir depo kullanmadan satış yapma anlamına gelebilmektedir. Bunun için öncelikle bir şirketin kurulması gerekir ve ilgili tedarikçiler belirlemelisinizdir, sonrasında da yasal yollar ile tedarikçinin deposu üzerinden kar konarak ürünlerin satılması gerekmektedir. Bu sistemin genel olarak çalışma prensibi olarak adlandırılmaktadır.

Dropshipping İle Para Kazanmak İçin Ne Satılır?

Herhangi bir depolama gerektirmediğinden çok fazla ürün dropshipping ile satılabilmektedir. Bu anlamda giyim ürünleri, elektronik cihazlar, yapı malzemeleri, spor ürünleri, ev aletleri, temizlik ürünleri, takılar ve çantalar, ayakkabılar vb. gibi pek çok farklı ürün satılabilmektedir. Bu anlamda bu kadar çok satış kategorisinin bulunması dropshipping ile nasıl para kazanılmaktadır? Sorusunun da cevabı olarak düşünülmektedir.

Devlet Destekli Yapılabilecek İşler