0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çocuklu Aileler için En İyi 5 Tatil Yeri

29 Mart 2022
495 kez görüntülendi
Çocuklu Aileler için En İyi 5 Tatil Yeri

İçindekiler

Aileler için tatil yerleri, çocukların rahatça gezip eğlenebileceği, konforlu alanlar sunan otellerin olduğu özel kentler olmalıdır.

Aileler için tatil yerleri dediğimizde, çocuklar için özel alanlar sunan oteller aklımıza geliyor. Ancak Türkiye’de birçok kentte, çocuklu ailelere özel odalar sunuluyor. Bu nedenle seçimlerinizi, çocuklarınızın daha çok keyif alabileceği yerlerden yana yapmalısınız. Bundan dolayı tatil bölgesi dışında, şehirlerde gezip görecekleri manzaralar da daha keyifli zaman geçirmelerini sağlayacaktır.

Fethiye

Fethiye, şüphesiz tarihi dokuların en güzel örneklerini sunan şehirlerden biri. Bu nedenle Likya kalıntıları, tropik ormanları ve nadir görülen coğrafi yapıları, herkesin görmesi gereken yerler. Bu yüzden çocuklarınıza sıradan bir tatil yerine Fethiye’nin bohem otellerini tanıtmalısınız.

Genellikle Fethiye’de tercih edeceğiniz konaklama adresleri daha çok şehir merkezinde. Göcek ve Kayaköy’de tarihi villalarda konaklama şansınız var. Oysa mütevazi işletmelerine ödeyeceğiniz tutarlar da birçok tatil bölgesine göre daha uygun.

Fethiye tatilinde mutlaka görmeniz gereken eşsiz yerleri ziyaret etmelisiniz. Gezebileceğiniz en iyi yerler;

  • Letoon Antik Kenti
  • Kadyanya Antik Kenti
  • The Edge
  • Gemile Adası
  • Turunç Pınarı Koyu
  • Fethiye Kalesi

Çocuklarınızla tatil yaparken denize ve havuza girmesi, özel odalarda konaklaması önemli. Tatilinizde mutlaka onlara, şehirlerin özel dokularını gezdirmelisiniz. Tarihin büyüleyici güzelliği, en az sizin kadar onları da etkisi altına alacaktır. Büyüdüklerinde gezip görmek için geç kalmamış olmalarını sağlarsınız.

Marmaris

Marmaris, Türkiye’nin en büyük tatil kentlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Ege Denizi ve Akdeniz, bu şehirde kesişiyor. Yaz ayları çok sıcak olduğu için Nisan aylarında yapacağınız tatilden daha çok keyif alabilirsiniz. Aileler için tatil yerleri olan şehirde lüx otellerle birlikte butik oteller de mevcut.

Marmaris önemli bir tatil kenti olduğu için birçok otelde çocuklara özel havuzlar ve oyun salonları yer alıyor. Konaklayacağınız oteller arasında sahillere oldukça yakın yerler var. Aynı zamanda Ulusal Parkları ile meşhur bir kent.

Aileler için tatil yerleri denildiğinde Marmaris genellikle akla gelmese de çocukların görmesi gereken eşsiz bir doğası var bu şehrin. Günnücek, içerisinde 50 farklı hayvan türünün yaşadığı bir alan. Antik Phkyos Kenti, Amos Kenti kalıntıları da bu alanda. Çocuklar için tatil yerleri arasında sayabileceğiniz Marmaris’te oldukça önemli tarihi dokular bulunuyor.

Datça

Datça’nın dillere destan güzelliği içerisinde, ailenizle huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Şehirde birçok otel seçeneği olduğu gibi villa kiralama şansınız da var. Datça merkezde çocuklu aileler için daha iyi seçenekler bulunuyor.

Özellikle şehirde görmeye değer özel bölgelerden biri Knidos Antik Kenti. Diğer taraftan sanatın ve bilimin buluştuğu şehirde, ailecek gezebileceğiniz birçok müze de var. Tekne gezintileri yaparak doğasını yakından görme şansı bulabilirsiniz.

Mersin

Özellikle akdeniz ikliminin hakim olduğu Mersin, Nisan ayından Eylül ayına kadar, tatil için tercih edebileceğiniz şehirlerden biri. Şehrin tatil köylerinde aileler için inşa edilen rezidanslar ve oteller mevcut. Tatil bölgelerinde, çocukların eğlenceli zaman geçirmeleri için her detay düşünülmüş.

Kısaca ailecek gezebileceğiniz yerler arasında Atatürk Evi Müzesi, Kızkalesi, Anamur Mamure Kalesi ve Astım Mağarası gibi birçok özel doku bulunuyor. Cennet-Cehennem Obrukları, Tarsus Şelalesi de şehrin en güzel yerleri arasında. Özellikle betondan uzak, sakin bir yerde tatil yapmak isterseniz Boğsak Koyu yakınlarında konaklayabilirsiniz.

Amasra

Amasra, tatil rotasını Karadeniz’e çevirenler için eşsiz bir seçim. En eski uygarlıklara ev sahipliği yapan şehir, Osmanlı tarihinden de izler taşıyor. Bu nedenle ailecek gezebileceğiniz yerler arasında, Aynalı Mağara, Kralkaya Mezarları, Yalıboyu evleri gibi önemli yerler var. Özellikle aileler için tatil yerleri arasında sayabileceğiniz Amasya’da, sessiz ve sakin bir tatil yapabilirsiniz.

Adıyaman’da gezilecek yerler makalemiz de ilginizi çekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?