0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Brokoli Kürü ile Doğal Yollardan Zayıflayın

24 Mart 2022
537 kez görüntülendi
Brokoli Kürü ile Doğal Yollardan Zayıflayın

İçindekiler

Brokoli kürü pek çok faydası olan ve doğal yollarla zayıflamak isteyen kişilerin öncelikli tercihidir. Kürün yapılışı ve uygulamasını sizler için derledik.

Brokoli kürü kilo problemi yaşayan insanların zayıflamak için başvurduğu doğal yollardan biridir. Çoğu insan tarafından sevilmemesine rağmen brokoli, besin değerleriyle insan bedenine oldukça faydalı bir sebzedir. Brokoli, potasyum, selenyum, B1, C vitamini ve lif içeriği sayesinde cilt yenilenmesinden, kansere ve hatta doğal yolla zayıflamaya kadar pek çok fayda sağladığı biliniyor.

Bölgesel kilo problemi yaşayanlar ya da zayıflama süreçlerini doğal ve sağlıklı besinler ile desteklemek isteyen kişiler bu kür ile hedefledikleri kiloya ulaşmaya çalışmaktadır. Peki sadece brokoli kürü ile zayıflanır mı? Elbette, tek bir besinden faydalanarak zayıflamak, daha doğru bir ifadeyle sağlıklı zayıflamak mümkün değildir. Ancak brokoli ile kür gibi uygulamalardan faydalanarak, kişiler bölgesel kilolarından veya fazla kilolarından kurtulabilmektedir. Ayrıca bu kürü yaparken, kalori alımına sınır getirerek yani gün içinde yenilip içilenlere dikkat edilerek zayıflama süreci hızlandırılabilir. Öte yandan bu kürü uygulayacak kişilerin, beslenmelerine dikkat etmenin yanı sıra spor ya da tempolu yürüyüş ile zayıflama süreçlerini kısaltarak kısa sürede olumlu sonuç almaları mümkündür.

Brokoli Kürü Nasıl Hazırlanır?

Zayıflamak isteyen pek çok insan, çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Ancak zayıflamak isteyen kişiler sağlıklarını riske atmamak için tek bir besine dayalı ya da başka bir ifadeyle bir besinden mucize beklememelidir. İşte zayıflamak isteyen pek çok kişi için hem sağlık açısından pek çok faydası bulunan hem de içerdiği besin özellikleriyle metabolizmanın hızlanmasını sağlayan brokoli kürü uygulanacak doğal yöntemlerden biri olarak oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Peki brokoli kürü nasıl hazırlanır? Hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey brokoli ve sudur. Bu iki malzeme ile kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşabilir, hayal ettiğiniz sağlıklı bedene kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Kürü hazırlamak için, 200 gram brokoli öncelikle bol suda iyice yıkayarak işe başlayın. Temizlendiğinden emin olduğunuz brokoliyi, 500 ml. suda ağzı kapalı şekilde 5 dakika boyunca haşlayın.  5 dakikanın sonunda ocağın altını kapatıp kürünüzün ılımasını bekleyin. Daha sonra suyun içinden brokolileri alın. Bu aşamadan sonra elde etmiş olduğunuz brokoli suyunu iki eşit parçaya ayırarak tüketin. Bu noktada dikkat etmeniz gereken iki husus vardır. İlk olarak brokolileri beş dakikadan fazla kaynatmayın. Çünkü fazla kaynatılması halinde besin değerlerinden istenen faydayı alamazsınız. Diğer husus ise brokolilerin yaprak ve kabuklarını atmamaktır. Çünkü brokoli kökünden yaprağına kadar tam anlamıyla bir besin deposudur.

Brokoli Kürü Nasıl Uygulanır?

Kürünü hazırladıktan sonra asıl önemli soru brokoli kürü nasıl uygulanır? sorusudur. Hazırladığınız brokoli suyunun bir kısmını sabah kahvaltıdan önce aç karnınıza tüketerek uygulayın. Kahvaltınızı ise bu suyu tükettikten yarım saat sonra yapabilirsiniz. Brokoli suyunun diğer kısmını ise gece uyumadan ve yine öncesinde bir şey yemeyerek tüketin. Bu kürü bu şekilde uygulayarak kısa sürede sonuç almanız mümkündür.

Kaç Gün Uygulanır?

Bu kür aralıksız olarak 21 gün devam edilmesi gerekmektedir. Eğer 21 günlük süre içinde istediğiniz kiloya ulaşamadıysanız, bir hafta ara vererek kürü yeniden başlayabilirsiniz. Bu kürü uygularken aktif yaşam tarzı benimseyerek yani spor yaparak veya yürüyüş yaparak kalori açığı oluşturarak kilo vermenizi daha kolay bir hale getirmeniz mümkündür. Bu kürü uygularken günde 3 litre su içmeyi de ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?