0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Birinin Instagram Hesabı Nasıl Bulunur?

30 Mayıs 2023
92 kez görüntülendi
Birinin Instagram Hesabı Nasıl Bulunur?

Sosyal medya hesapları arasında olan ve günümüzde oldukça sık kullanılan Instagram hakkında yapılan araştırmalardan birisi de Birinin Instagram Hesabı Nasıl Bulunur? üzerinedir. Aslında birinin Instagram hesabını bulabilmek için birçok yöntemin olduğu görülmektedir.

Bu yöntemler arasında kullanıcının kişilerini uygulamaya aktarması ya da başka bir deyiş ile bağlaması sayılabilmektedir. Buna ek olarak ise e – posta adresi ile Instagram hesabını bulabilmenin de mümkün olduğu görülmektedir. Sizler de birinin Instagram hesabını nasıl bulurum sorusu üzerine birtakım araştırmalar gerçekleştiriyorsanız, aşağıdaki yazımız içerisinde gerekli olan bilgileri bulabilirsiniz.

Birinin Instagram Hesabını Bulabilmek İçin Hesaba Kişileri Bağlamak

Söz konusu araştırma konusunda birinin Instagram hesabını bulabilmek için hesaba kişileri bağlamanın ilk yöntem olduğu görülmektedir. Aslında kişileri bağlamak ile birlikte kullanıcı kişinin uygulama içerisine rehberini aktarması kast edilmektedir.

Bireyler ayarlar kısmı içerisinde kendi telefon rehberinde bulunan kişiler Instagram hesabına aktarabilmektedir. Bu aktarma ile birlikte de kolay bir şekilde istedikleri kişilerin Instagram hesabı bulunabilmektedir.

Telefon Numarası Aracılığı ile Birinin Instagram Hesabını Bulmak

Aslında telefon numarası aracılığı ile birinin Instagram hesabını bulmak da mümkündür. Bu yöntem ise yukarıda anlatılan yöntem ile benzerlik taşımaktadır. Fakat söz konusu yöntemin gerçekleşebilmesi için, bulunmak istenilen kişinin de hesabını telefon numarası aracılığı ile açmış olması ya da uygulama içerisinde telefon numarası kısmına kendi telefon numarasını eklemiş olması gerekmektedir.

Tüm bu aşamalar başarılı bir şekilde olmuş ise, uygulama içerisinde bulunmak istenilen kişinin telefon numarası ile arama yapılabilmektedir. Aslında bu aşamanın da gerçekleşmesi için kişinin bu ilgili telefon numarasını rehberine eklemiş olması gerekmektedir. Eklenilen telefon numarası daha sonrasında kişilerin senkronize edilmesi ile birlikte uygulama içerisinde görünebilmektedir. Uygulama içerisinde görülen bu kişiler ise kolaylıkla hesaba eklenilebilmekte ve takip edilebilmektedir.

E – Posta Aracılığı ile Birinin Instagram Hesabını Bulmak

Birinin Instagram hesabını bulabilmek için yöntemler arasında e – posta da yer almaktadır. Söz konusu bu yöntem de yukarıda belirtilen diğer yöntemler ile aynı şekilde gerçekleşmektedir. Bu yöntemin de doğru bir şekilde ilerleyebilmesi için öncelikle aranan kişinin ilgili e – posta adresi ile hesabını açmış olması gerekmektedir. Daha sonrasında ise bilinen e – posta adresi uygulama içerisinde aranmaktadır. Bu şekilde ise kişinin e – posta adresi ile Instagram hesabı bulunabilmektedir.

Instagram Uygulamasında Kişisel Bilgiler Herkese Görünür mü?

Peki Instagram uygulaması içerisinde yer alan kişisel bilgiler herkese görünür mü? Aslında bu sorunun cevabı hayır olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişilerin gizlilik haklarının olduğu bilinmektedir. Bu neden ile uygulama içerisine eklenen gerek telefon bilgisi gerekse de e – posta gibi bilgiler gizlenebilmekte ve sadece ben görebilirim şeklinde ayarlanabilmektedir. Aslında bu şekilde ayarlanan hesaplarda telefon, e -posta bilgileri görünmemektedir.

Birinin Instagram Hesabı Nasıl Bulunur İle İlgili Kullanıcı Deneyimi

Geçen hafta eski bir arkadaşımı bulmak için Instagram hesabını nasıl bulabileceğimi merak ettim. İlk olarak, Instagram uygulamasını açtım ve arama çubuğuna arkadaşımın adını girdim. Arama sonuçlarında hızla arkadaşımın profilini buldum. Profilinde son paylaştığı fotoğrafları gördüm ve hikayelerini izledim. Hesabını ziyaret ettiğimi fark etti ve bana geri dönüş yaptı. Bu, arkadaşımı yıllardır görmemiş olmama rağmen Instagram’ın kullanıcı dostu arama özelliği sayesinde kolayca bulabildiğim bir deneyim oldu. Instagram’ın arama fonksiyonu benim için çok kullanışlı oldu ve uzun süredir kayıp olduğum birini bulmakta bana yardımcı oldu.

Hüseyin Bey
ETİKETLER
,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?