0 506 172 80 96
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Başarıyı Artıran Home Office Dekorasyon Fikirleri 

05 Nisan 2022
543 kez görüntülendi
Başarıyı Artıran Home Office Dekorasyon Fikirleri 

Home office dekorasyon fikirleri ile başarınızı artırmanız mümkün. Evden çalışma sisteminin belirli bir düzende devamını sağlamak kolaylaşacaktır.

Home office dekorasyon fikirleri en çok yaşam ve çalışma alanınızı etkileyen yeniliklerle beraber önem kazanmaktadır.  Özellikle dekorasyonda çalışma düzeninizi kendi istekleriniz ve genel trendlere göre temin edebilirsiniz.

Home Office Dekorasyon Fikirleri 2022

Özellikle çalışma odası dekorasyonu 2022 trendlerine yakından bakıldığında birbirinden özel fikirleri değerlendirmek mümkündür. Bütçe ve zevkinize en uygun seçimleri yapabilirsiniz.

1 Dekoratif Ürünler Kullanın

Çalışma alanınızda kendinizi odaklanacağınız ve kafanızı dağıtacağınız bazı ürünlere verebilirsiniz. Enerjinizin doğru şekilde yönlenmesi için çalışma odası dekorasyonuna özel dekoratif ürünleri özellikle araştırmalısınız. Bu ürün tamamen size özel şekilde tasarlanmalıdır.

  • Yüksek lambalar
  • Uzun vazolar
  • Portatif ışıklandırma sistemleri
  • Çiçek tasarımları olan bir tablo

Doğal güzellikleri hatırlatan modellemeler vs. etkili olabilir. Çalışma odalarında gemi maketleri vs. örneğindeki gibi maketlerden kullanabilirsiniz.

2 Sandalye Seçimi Konforlu Olmalı

Uzun süre çalışmanız masa başında devam ederken ev dekorasyonu parçalarının en önemlisi sandalye olacaktır. Özellikle bel desteği olan ve bacakları ağrıtmayan bir sandalye kullanmanızı öneririz. Oysa kol destekleri olmaması odaklanmanıza faydalı olur. Tercih yine sizin seçimlerinize göre gerçekleşecektir.

3 Koltuklar Sınırlı Olmalı

Çalışma alanında odak noktanızın çalışma ve iş olması gerekmektedir. Misafirlerinizi ağırlamak için ayrı bölmeler oluşturmalısınız. Aksi halde sürekli sekteye uğrayan işiniz size olumsuz yansır.

  • Odanızda geniş alanlara daha çok yer vermeli, lakin koltuk sayısını en fazla iki kişilik oluşturmalısınız.
  • Koltuk modelleri renkleri de ortama canlılık katan türden olmalıdır.

4 Bolca Dolap Kullanın

Saklama alanları dekorasyon fikirleri  açısından en verimli seçeneklerden biridir. Bolca dolap kullandığınızda ortam genel olarak daha düzenli olacaktır. Yükseklikten faydalanarak hızlı bir düzen sağlamanız kolay hale gelecektir. Çalışırken düzenli bir alanda bulunmanız gerektiğini unutmamalısınız. Sonuçta bu durum sizin başarınıza yansıyacaktır.

5 Sevdiğiniz Home Office Dekorasyon Fikirleri Ekleyin

Genel dekorasyon fikirlerine ek olarak kendiniz odada olmasını istediğiniz özel bir eşya, bir alan yaratmalısınız. Hatta home office çalışma esnasında belirli aralıklarla değişiklikler yaparak kendi motivasyon alanınızı oluşturabilirsiniz.

6 Gri Tonları Başarıyı Artırabilir

İnsanların duyguları, odaklanma hisleri ve başarı güdüsü renklerle alakalı bir durumdur. Etki eden bir durum olarak grinin iyileştirici faydası genel olarak bilinmektedir. Hatta bu rengi odanızın türlü alanlarında değerlendirerek ev eşyaları avantajı sağlayabilirsiniz. Gri renk üretkenliği de artıran bir renktir. Aralara canlı tonlardan ekleyebilirsiniz.

7 Güneşten Faydalanın

Özellikle dışarıdan içeriyi göstermeyen cam filmler gün ışığından faydalanmak için etkili olabilir. Bunun yanında çalışırken kendinizi daha enerji dolu hissetmenin yolu gün ışığından gelen enerjiyi almak olacaktır. Home office sistemdeki verimsizlik durumlarını dikkate almalısınız. Tabi sık sık havalandırmayı da unutmamalısınız.

8 Canlı Bitki Kullanın

Özellikle havadaki oksijeni çok emmeyen türdeki canlı bitkiler ofis ortamında verimi artırabilecektir. Bitkilerin enerjisini dekorasyon fikirleri  açısından değerlendirmelisiniz.

Modern oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır makalemiz de ilginizi çekebilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?